18червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА На Кіровоградщині завершили передачу земель із державної власності у комунальну 

ЕКОНОМІКА

На Кіровоградщині завершили передачу земель із державної власності у комунальну 

11 12 20

У головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області завершили передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну.

Загалом передано 8 479 земельних ділянок. Загальна площа їх становить 137,3 тисячі гектарів, поінформували в пресслужбі ГУ Держгеокадастру в області.

Довідково: Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 

Читайте також: Громада Кіровоградщини отримала у комунальну власність понад триста земельних ділянок 

Понад 21 тисячу гектарів сільгоспземель із державної власності передали у комунальну в Кіровоградській області