24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА У Кропивницькому під ялинкою протестували проти новорічних тарифів (ФОТО, ВІДЕО)

ЕКОНОМІКА

У Кропивницькому під ялинкою протестували проти новорічних тарифів (ФОТО, ВІДЕО)

46af37df9d657955

Сьогодні, 15 січня, зранку у Кропивницькому на площі Героїв Майдану зібралися понад кілька десятків людей.

471f38a71268cf77

Вони протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги, інформує Суспільне.

Присутні дотримувалися соціально дистанції, тримали в руках саморобні плакати, висловлювалися перед вілним мікрофоном.

За результатми зібрання передали відповідні звернення голові обласної ради Сергію Шульзі та Кропивницькому міському голові Андрію Райковичу

Деталі – у відео.

Одночасно акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги провели й у інших містах України.

Що спричинило супротив

З 1 січня Уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення 90 копійок за перші 100 кіловат.

З нового року в Кіровоградській області майже на 7 гривень підвищили тариф на водопостачання та водовідведення для абонентів підприємства "Дніпро-Кіровоград". Це майже 170 тисяч жителів Кіровоградської області, розповів керівник підприємства Роман Ілик. Крім Кропивницького, вода подорожчала для жителів Знам’янки, Олександрії та Світловодська. Попередній тариф підвищували у лютому. Тоді він зріс майже на 22%.

До 1 січня споживачі підприємства "Дніпро-Кіровоград" платили за куб води 21 гривню 25 копійок, за водовідведення – 16 гривень 37 копійок. З 1 січня цього року водопостачання буде коштувати 24 гривні 5 копійок, водовідведення – 20 гривень 45 копійок. У тариф заклали повернення кредиту Світового банку та відсотків – це 44 мільйони доларів США.

"Це питання інфляції, яка виражається в рості мінімальної заробітної плати, рості вартості електричної енергії та рості інших складників структури тарифу – мінімальна зарплата прогнозується 6500. Електроенергія прогнозується більше двох гривень за один кіловат і відповідно дорожчає водаМінімальна зарплата була близько 5000 гривень в 2020 році. А енергія? А енергія коштувала 1,7 гривень", – сказав Ілик .

6 гривень 33 копійки за кубічний метр – такою була ціна на газ для споживачів у грудні минулого року, з 1 січня – зросла на 14 відсотків. Директор газопостачальної компанії "НафтоГаз України" Максим Рабінович сказав:

"Ціна на газ не є регульованою Кабміном України. Це ціна, яка залежить від низки індикаторів. Це індикатори ринкові, ціна газу на європейських, світових ринках, з урахуванням, звісно, кількості газу, який є у сховищах в Україні, і з урахуванням конкуренції, яка точиться зараз на ринках України. Традиційно в опалювальний сезон ціна газу на ринках зростає. Так як і падає в міжопалювальний сезон".

Тариф на постачання природного газу з 1-го січня зріс з гривні 4 копійки за кубічний метр до 1 гривні 92 копійок. Ці послуги надає компанія "Кіровоградгаз". Чому їх вартість зросла, пояснив комерційний директор Віталій Линник:

"Ми хочемо працювати з мережами, хочемо, щоб люди користувалися газом безпечно, це потребує певних витрат. Закладено в тариф створення обмінного фонду лічильників для споживачів та включені кошти для ремонту даних лічильників. Така ще стаття витрат, як заробітна плата".

Збільшення у новому році цін на газ, його постачання, електроенергію та воду вплине на тариф теплопостачання, розповіла економістка комунального підприємства "Теплоенергетик" Наталія Красноштан:

"На сьогодні ціна становить 50 гривень 85 копійок. Підприємство перерахувало і подало скоригований тариф до виконкому міської ради. Ціна може підвищитися до 69 гривень за метр квадратний".

Читайте також:  Голові обласної ради передали вимогу про звільнення керівника ”Дніпро-Кіровоград”

Чому перенесли другу частину сесії Кіровоградської обласної ради восьмого скликання