27лютого2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кропивницький: через зношеність обладнання і низькі параметри пари ТЕЦ не є конкурентоспроможною

ЕКОНОМІКА

Кропивницький: через зношеність обладнання і низькі параметри пари ТЕЦ не є конкурентоспроможною

27main img

У Кропивницькій міській раді відбувся другий раунд online наради Андрія Райковича з представниками команди USAID з розробки сучасної стратегії системи теплозабезпечення Кропивницького.

Під час зустрічі  проаналізували сучасний технічний стан теплогенеруючого підприємства та його мереж і опрацювали перші практичні кроки початку реалізації проєкту, інформує пресслужба міської ради

Найпершим завданням, що його виконали партнери Кропивницького в цій надзвичайно важливій для громади роботі, став детальний аналіз поточної ситуації, в якій перебуває  теплоенергетика міста. Наведені діаграми і графіки чітко засвідчили: нова схема теплопостачання Кропивницькому вкрай необхідна, адже реальна  потужність теплових джерел підприємства в 10 разів перевершує сьогоднішнє фактичне середнє теплове навантаження. На переконання спеціаліста з питань теплопостачання проєкту «Енергетична безпека» USAID Євгена Нікітіна, це, в свою чергу, призводить до надмірно високої витрати палива на вироблення одиниці тепла. Крім того, через зношеність обладнання і низьких параметрів пари ТЕЦ не є конкурентоспроможною і на ринку електричної енергії. За ефективністю виробництва тепла експерти прирівняли ТЕЦ до локальної котельні з ККД 68%. Додаткові втрати виникають на  теплових мережах міста, які мають поважний вік і велику протяжність.

"Ми переконані, що першочергової уваги потребує вирішення питання надійності теплових мереж. Понад 86% теплопроводів старші 15-ти років. На сьогодні основу теплового навантаження системи централізованого теплопостачання міста становить бюджетна сфера – 62%, а з врахуванням відомчого житла та госпрозрахункових споживачів – 75%. Після відключення споживачів від централізованого опалення в багатоквартирних житлових будинках, де понад 50% квартир мають автономне опалення, ці показники становитимуть 75% і 91% відповідно", – повідомив Євген Нікітін.

Після розробки концепції системи теплозабезпечення Кропивницького, буде надане технічне завдання на її розробку. Для міста важливо якнайшвидше пройти всі підготовчі етапи і перейти до практичної реалізації проекту, зауважив Андрій Райкович.

"Так, місто має проблеми у сфері теплозабезпечення. І ми, з вашою допомогою, плануємо їх вирішити. Чимало підготовчих кроків уже пройдено, виконано серйозну аналітичну роботу. Варто зробити усе можливе і трохи неможливого, щоб Кропивницький був не просто пілотним проєктом, а й містом, де в максимально стислі терміни буде цей проєкт реалізовано", – наголосив міський голова. 

Читайте також: