08серпня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Рівень оплати за теплопостачання у Кропивницькому впав майже до нуля

ЕКОНОМІКА

Рівень оплати за теплопостачання у Кропивницькому впав майже до нуля

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоятьПідготовка до нового опалювального сезону у Кропивницькому стала предметом обговорення керівників комунальних підприємств міста на нараді під головуванням заступника міського голови Олександра Вергуна сьогодні, 1 липня.

Керівники житлово-експлуатаційних об’єднань прозвітували про хід підготовки житлового фонду до зими — ремонт систем опалення, водопостачання, дахів, під’їздів, електрощитових, інформує пресслужба міської ради.

За інформацією керівників ЖЕО, станом на 1 липня середня готовність житлового фонду виконана на 35%-50%. За планом ідуть підготовчі роботи до опалювального сезону і на КП “Теплоенергетик”. Тут уже виконано 35% від запланованих робіт, повідомив керівник підприємства Олександр Чельник.

"Одразу після завершення минулого опалювального сезону почали проводити гідравлічні випробування тепломереж, внаслідок яких виявили понад дві сотні поривів. На сьогоднішній день 90 поривів трубопроводів уже полагодили. Зробили ремонт центрального котлового господарства, на двох котельнях замінили 4 котли, ще стільки ж відремонтували на іншому теплогенеруючому пункті, крім того ремонтуватимемо обладнання Південно-Західної котельні. Проведені роботи на цих об’єктах дадуть можливість зберегти витрати енергоносія і поліпшити якість теплопостачання. За рахунок власних можливостей підприємства розпочинаємо проєктування і будівельні роботи з реконструкції котельні обласної лікарні. Запуск цієї котельні дозволить поліпшити теплозабезпечення медзакладу і зменшить навантаження на Південно- Західну котельню. Ще два котли облаштуємо в котельні, що обслуговує мікрорайон від вулиці Соборної до Героїв України", – повідомив Олександр Чельник.

За словами керівника КП “Теплоенергетик”, зараз тривають ремонти трубопроводів і тепломереж. Усі ремонтні роботи підприємство виконує власним коштом. Утім ситуація із заборгованістю споживачів за спожиті послуги з теплопостачання перед підприємством досить велика і, відповідно, “Теплоенергетик” відчуває фінансову скруту.

"На сьогодні рівень оплати населенням за теплопостачання впав майже до нульової позначки. Борг кропивничан за минулий опалювальний сезон складає 40 мільйонів гривень, а загальний за всі попередні сезони сягнув 150 мільйонів. Ми подали до суду позови на 2 мільйони гривень, але це досить тривала процедура, тільки через півроку борги можуть стягти, а кошти потрібні уже сьогодні", – зауважив Олександр Чельник.

Негайно розрахуватися із боргами закликав споживачів і заступник міського голови Олександр Вергун.

"Звертаюся до всіх жителів міста, хто має заборгованість, негайно її погасити. Не зважаючи на воєнний стан, комунальні підприємства жодного дня не були в простої, безперебійно було тепло в квартирах, подавалася вода, вивозиться сміття. Тому прошу кропивничан своєчасно сплачувати рахунки за спожиті комунальні послуги, щоб підприємства могли і далі стабільно працювати", – закликав Олександр Вергун.

На нараді, крім того, йшлося про підготовку до роботи взимку комунального транспорту, про створення необхідного запасу пально-мастильних матеріалів і суміші для посипання доріг, про протипожежну безпеку у житлових будинках.

"Цей опалювальний сезон буде надважким. На цьому наголосив і Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Виконавчий комітет Кропивницької міської ради уже погодив оптимізацію теплової мережі і відключення 45 багатоквартирних будинків від централізованого теплопостачання для облаштування мешканцями індивідуального опалення. Для малозабезпечених родин міська рада виділила фінансову допомогу — 40 відсотків вартості робіт із встановлення опалення", – наголосив начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко.

І додав, міська влада має зробити все, щоб люди взимку були з теплом.