29вересня2023

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Майже 170 мільйонів гривень плати за землю – внесок платників до місцевих бюджетів Кіровоградщини

ЕКОНОМІКА

Майже 170 мільйонів гривень плати за землю – внесок платників до місцевих бюджетів Кіровоградщини

03 12 21 

До місцевих бюджетів Кіровоградської області від платників плати за землю надійшло 166,4 мільйона гривень протягом перших двох місяців року.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олексій Лондар, у порівнянні з січнем-лютим 2022 року надходження зросли на 30,4 мільйона гривень. У загальній сумі сплаченого частка надходжень від юридичних осіб становить 83 відсотки, або 138,8 мільйона гривень. Решту – 27,6 мільйона гривень перерахували фізичні особи – громадяни. 

Очільник податкової служби області також нагадав, що з 2023 року подається оновлена податкова декларація з плати за землю, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 за № 83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності».

Одною із основних змін є те, що за наявності у платника земельного податку кількох об'єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які входять до складу різних територіальних громад, а отже, відповідають різним кодам за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним податковим органом, то кількість податкових декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць.