29вересня2023

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Законодавчі зміни щодо професійної адаптації ветеранів, – роз’яснення фахівців обласного центру зайнятості

ЕКОНОМІКА

Законодавчі зміни щодо професійної адаптації ветеранів, – роз’яснення фахівців обласного центру зайнятості

555777 

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017  року за № 432 (із змінами) затверджено порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації.

Йдеться про осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - Порядок). У реалізації окремих положень Порядку задіяна й служба  зайнятості. Так, особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, надаються профорієнтаційні послуги, зазначили в Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

"Постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2023 року за № 197 (набрала чинності 10 березня 2023 року), серед іншого, внесені зміни до Порядку. Так, наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості. Профадаптація осіб здійснюється шляхом, в тому числі, надання соціальних послуг у сфері зайнятості", – повідомили в КОЦЗ.

Відтепер професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, регіональними центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

Постанова Кабінету Міністрів України від .7 березня 2023 року за № 197 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/fksaf