23липня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Послугами служби зайнятості Кіровоградської області скористалися майже чотири тисячі ВПО

ЕКОНОМІКА

Послугами служби зайнятості Кіровоградської області скористалися майже чотири тисячі ВПО

11qxhqmdfffs

Громадська організація «Територія успіху» на базі якої працює приймальня Української Гельсінської Спілки з прав людини у Кропивницькому, підготувала звіт щодо забезпечення права на працю в умовах війни в Кіровоградській області.

Аналітичний звіт готували у другому півріччі 2022 року в період широкомасштабної агресії РФ проти України. Він фокусується на забезпеченні права на працю вимушено переміщених осіб в центрі України. Звіт охоплює період від 24.02.2022 року до завершення 2022 року.

"За інформацією з відкритих джерел відомо, що ринок праці в Кіровоградській області не стабільний вже три роки – через війну та COVID-19. Кількість працевлаштованих у 2022 році  вдвічі менше ніж в 2021 році. Негативний вплив спричиняють постійні атаки Російської Федерації на об’єкти інфраструктури, що ускладнює реалізацію права на працю у нормальному режимі (відсутність стабільного енергопостачання, теплопостачання, доступу до мережі Інтернет, мобільного зв’язку, загрози ракетних ударів та систематичні повітряні тривоги тощо)", – зазначають автори дослідження.

Станом на 26.12.2022 року у зв’язку з військовою агресією РФ проти України в Кіровоградській області зареєстровано та проживало 89 003 ВПО – 65 954 сімей. Серед іншого, Кіровоградщина у 2022 році надала притулок 48 965 ВПО з числа людей  працездатного віку, 3836 ВПО з числа людей з інвалідністю, 14 253 ВПО з числа пенсіонерів, 24 711 ВПО з числа дітей.

З початку повномасштабної війни послугами служби зайнятості Кіровоградської області скористалися 3886 ВПО. 

За місцем перебування шукачів роботи:

 • Кропивницький район – 2194 особи 
 • Олександрійський район – 933 особи
 • Новоукраїнський район – 390 осіб
 • Голованівський район – 369 осіб

В період січня-листопада 2022 року професійне навчання пройшли 64 ВПО.

"Серед професій, за якими навчалися безробітні: швачка, перукар (перукар-модельєр), слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, слюсар-ремонтник, офіціант, бармен, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кухар, молодша медична сестра", – йдеться у дослідженні.

За сприяння центрів зайнятості Кіровоградської області у період з 24.02.2022 року по 30.11.2022 року працевлаштовано 724 ВПО, у т.ч. 396 безробітних.

 • Кропивницький район – 442 особи
 • Олександрійський район – 172 особи
 • Новоукраїнський район – 67 осіб
 • Голованівський район – 43 особи.

Із загальної чисельності осіб, які скористалися послугами служби зайнятості, статус безробітного отримали 2942 ВПО.

До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру були залучені 58 осіб. Безробітні, які були залучені до громадських робіт, виконували роботи з благоустрою; екологічного захисту навколишнього середовища; робота із соціально вразливими верствами населення, надання допомоги військовослужбовцям ЗСУ та їх сім’ям, тощо.

Протягом 2022 року до Кіровоградської області підтверджено релокацію 21 підприємства з 7 регіонів України.

Крім того, до міста Кропивницький із територій активних бойових дій релоковано 7 закладів освіти.

Основні законодавчі зміни стосувались:

 • порядку переведення працівника та зміну істотних умов праці, 
 • порядку розірвання трудового договору,
 • можливості призупинення дії трудового договору.

У 2022 році за працівником, який призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період (із числа резервістів в особливий період або прийнятими за контрактом) середній заробіток не зберігався. 

Весь звіт – тут.