29вересня2023

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кабмін зацікавлений у швидкому відновленні Кіровоградщини (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

Кабмін зацікавлений у швидкому відновленні Кіровоградщини (ФОТО)

thumb 202056 820 360 0 0 auto

Допомога бізнесу – одне з головних завдань для центральних областей, куди релокували багато підприємств і де прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб.

Про це, зокрема говорив головуючий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час селекторної наради з очільниками Вінницької, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської обласних військових адміністрацій щодо реалізації в регіонах проєктів швидкого відновлення України.

«Бізнес – це локомотив відбудови, який створює робочі місця, генерує додану вартість. Особлива увага також на ВПО. Ключові завдання: забезпечення базовими послугами, працевлаштування та тимчасова інтеграція», – зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр заслухав інформацію голів ОВА щодо економічного розвитку регіонів, релокації підприємств, створення робочих місць і заходів із ліквідації заборгованості із зарплати. Також очільники областей доповіли про забезпечення першочергових потреб населення, функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.

Учасники наради обговорили реалізацію проектів відновлення зруйнованих і пошкоджених об’єктів. Денис Шмигаль підкреслив, що місцева влада має пропонувати проекти, які надалі втілить Державне агентство відновлення та розвитку. Акцент робитимуть на відбудову житла, енергетики, критичної, соціальної та транспортної інфраструктури.

«На порядку денному також питання реалізації програм із облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти та придбання шкільних автобусів. Є відповідні субвенції, маємо оперативно реалізувати проекти. Скоординована робота центральної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадського сектору та держав-партнерів – запорука успішного виконання всіх проектів», – зазначив прем’єр-міністр.

Глава уряду дав завдання ОВА спільно з громадами прискорити заповнення реєстру зруйнованого майна.

Обласні адміністрації також мають прокоординувати встановлення закупленого й поставленого медичного обладнання в закладах охорони здоров’я.

Прем’єр-міністр дав завдання профільним міністерствам опрацювати та вжити необхідні заходи для задоволення потреб областей у шкільних автобусах.