13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА У Кропивницькому приберуть понад 160 незаконних тимчасових споруд?

ЕКОНОМІКА

У Кропивницькому приберуть понад 160 незаконних тимчасових споруд?

o 1gil95j16ak41nuhmsa6c7s7g19

Упорядкувати розміщення тимчасових споруд для торгівлі на території обласного центру планують у Кропивницькій міській раді.

Створено єдину базу цих споруд, їх обліковують та перевіряють законність підстав, на яких були встановлені такі об'єкти. Але власники не завжди йдуть на контакт і надають усю необхідну підтверджуючу документацію, інформує пресслужба міської ради.

Наразі в міській раді створено робочу групу із впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності — і це лише перший етап комплексної роботи для наведення ладу по розміщенню МАФів та тимчасових споруд.

Заступник міського голови Олександр Мосін наголошує, що 2023 рік стане, умовно кажучи, роком інформаційної роботи, а 2024 рік — уже більш предметної і часом радикальної.

"Усі хочемо жити у гарному місті з належним рівнем благоустрою, а для цього необхідно наводити лад у встановленні тимчасових споруд, як і у розміщенні зовнішньої реклами. Є підприємці, які мають усі необхідні документи, щоб вести у тимчасових спорудах свою діяльність, але є й інші. Так-от, ми даємо можливість і готові навіть допомагати другим із узаконенням та легалізацією, дати час для облаштування чи перебудови тимчасової споруди відповідно до правил благоустрою та затвердженого архетипу. Якщо ж належної реакції не буде — далі справа за комісією з демонтажу".

Поки що це лише попередження, в міській раді чекають на проявлення громадської свідомості та ініціативи від підприємців самовільно встановлених 162 тимчасових споруд. Інвентаризація ще триває.

Детальнішу статистику навів під час засідання робочої групи начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради Роман Лунгол.

"У період із 2009 по 2023 роки було видано 560 документів на встановлення тимчасових споруд. Станом на 29 березня цього року актуалізовано дані по 40% цих об’єктів, а саме встановлено: на які з них оформлено право власності, які об’єкти не встановлено, які встановлено з відхиленням від паспорта прив’язки тощо. Управління містобудування та архітектури проаналізувало сформований реєстр самовільно встановлених тимчасових споруд і дійшло висновку, що зі 162 таких об’єктів можливо узаконити – 50, неможливо узаконити – 39 об’єктів (11 об’єктів належать до сезонної торгівлі та вірогідно більшість з них знову отримають погодження на роботу). Під питанням знаходяться 73 об’єкти: ці об’єкти так чи інакше мають невідповідності ДБН, нормам та правилам, містобудівній документації, зовнішнього вигляду", – повідомив він.

Як зазначив далі Роман Лунгол, спеціалісти Державного архітектурно-будівельного контролю провели інвентаризацію тимчасових споруд наступних масивів території міста: вулиці Пацаєва, Героїв України, Академіка Тамма, Космонавта Попова, Генерала Жадова, Героїв-рятувальників, Бєляєва, Євгена Тельнова, «Дендропарк», Яновського, Вокзальної, Короленка (частково); проспектів Університетського та Винниченка, а також провулку Фортечного. На черзі — віддалені мікрорайони міста та селище Нове.

У перспективі, як пропонує сам Олександр Мосін, у Кропивницькому може з'явитися окреме комунальне підприємство, яке матиме право не лише перевіряти законність встановлення тимчасових споруд, а і на демонтаж самовільно облаштованих. Олександр Мосін доручив також вивчити досвід інших регіонів, де таку практику успішно реалізують уже не один рік.

Світлина – ілюстративна