30вересня2023

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Аварійно-відновлювальні роботи на дорогах Кропивницького увійшли в активну фазу (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

Аварійно-відновлювальні роботи на дорогах Кропивницького увійшли в активну фазу (ФОТО)

343114661 239026335453178 844646092544591705 n

Ремонт дорожнього покриття, тротуарів, внутрішньо будинкових територій у Кропивницькому є сьогодні серйозним викликом для міських комунальних служб.

На важливості ремонтування доріг державного і місцевого значення наголосив цього тижня і начальник Кіровградської ОВА Андрій Райкович, зазначивши, що це питання особливо хвилює жителів міст. Скарг – чимало. Люди нарікають справедливо. Тож відповідні завдання отримали дорожні служби – використати найменшу можливість і пришвидшити відновлення найкритичніших ділянок.

Рясні дощі не дозволили вже минулого тижня випустити дорожню техніку на вулиці міста, але щойно встановилися сухі і сонячні дні – на дорогах закипіла робота. Ремонтні бригади КП «Універсал 2005» розпочали сезон асфальтування дорожнього покриття на транспортних магістралях обласного центру. Дорожня техніка і працівники цього тижня здійснювали аварійний ремонт ямковості на вулицях Любомира Гузара, Курганній та Яновського.

За асфальтуванням вулиці Любомира Гузара прискіпливо спостерігав місцевий житель Віктор Куриленко. Чоловік каже, дорога — у жахливому стані.

"Років два тому асфальт латали, але по цій вулиці поїхав транспорт, бо вона сполучає два мікрорайони міста. Допомогли і дощі, вода повимивала залишки асфальту. Сподіваюся, що вже свіжий асфальт затримається на довше", – каже Віктор Куриленко.

Бригада КП «Універсал 2005» працює за всіма технологічними вимогами: спочатку нарізали і підготували аварійні ділянки, обробили їх бітумом, а щойно приїхала машина з гарячим асфальтобетоном — швидко почали укладати дорожнє покриття.

"Роботи розпочали ще на початку весни, за сприятливої погоди ліквідовували аварійну ямковість за допомогою холодного асфальтобетону. Зараз запрацював Кропивницький асфальтний завод, сприятливішим став температурний режим і ми можемо працювати гарячим асфальтобетоном. Якщо погода не зіпсується, то це буде повноцінний старт сезону ремонтування доріг обласного центру, – розповідає начальник головного управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко. – Спільно з працівниками Нацполіції ми обстежили територію міста, зафіксували усі аварійні ділянки. Паралельно працівники управління житлово-комунального господарства спільно з КП «Універсал 2005» провели обстеження дорожньої і тротуарної мережі і підготували графік ремонтів відповідно до першочерговості. Одночасно із КП «Універсал 2005» роботи із асфальтування місць аварійних розриттів проводитимуть і комунальні підприємства «Теплоенергетик» та водоканал".

Торік обсяг робіт із ремонтів міських доріг був мінімальний, бо через війну фінансування довелося значно урізати. Цього року Кабмін вніс відповідні зміни до постанови і ремонти доріг можна проводити потужніше. Віктор Кухаренко сподівається, що погода не завадить освоїти кошти, передбачені на аварійний ремонт доріг, а це 6, 2 мільйона гривень. За розрахунками, це дозволить максимально ліквідувати ямковість на більш як 14 тисячах метрів квадратних міських вулиць.

"Ремонти намагатимемося максимально виконати у весняний період. До них залучаємо додаткові організації, які мають відповідну техніку для виконання цих робіт, щоб на різних напрямках могли працювати кілька бригад. Сподіваємося і на зміни до чинного законодавства, які дадуть можливість виконувати капітальні ремонти міських доріг і вулиць".

На Курганній спеціальна техніка КП «Універсал 2005» здійснює підготовчі роботи для наступної ліквідації ямковості. Там сучасний мінітрактор — дорожня фреза “Бобкет” вирізає ділянки пошкодженого асфальтного покриття, а працівники підприємства навантажують скол на інший трактор і готують сектори для асфальтування.

"Нам катастрофічно не вистачає робочих рук. Ми готові виконувати і більший обсяг робіт, але багато наших працівників призовного віку пішли в ЗСУ захищати нашу державу, а на підприємстві лишилися в основному працівники віком 55-60+. Ми запрошуємо на роботу фізично дужих чоловіків, можна без особливого досвіду роботи. Головне, щоб мали бажання працювати", – каже директор КП «Універсал 2005» Віктор Панішко.

На вулиці Святослава Хороброго працювала установка ямкового ремонту повітряно-струменевим методом. УЯР — так скорочено називають цю техніку, латала невелику ямковість на дорозі, щоб стан покриття не погіршувався швидко.

Паралельно із КП «Універсал 2005» місця аварійних розриттів асфальтували працівники КП «Теплоенергетик». Ремонтна бригада під керівництвом майстра Агаалі Сулейманова працювала на вулицях Євгена Тельнова, Тарковського і Гагаріна. На понад десятку аварійних місць відновили якісне дорожнє покриття.

Аварійно-відновлювальні роботи на дорогах Кропивницького увійшли в активну фазу.