20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Недбале ставлення комунальних підприємств – одна з причин погіршення якості доріг у Кропивницькому

ЕКОНОМІКА

Недбале ставлення комунальних підприємств – одна з причин погіршення якості доріг у Кропивницькому

343423305 1571731533301225 3055913477780463990 n

Поліпшення стану вулично-шляхової мережі – серед пріоритетних питань обласного центру.

На об’єктивних причинах підвищеної ямковості міських доріг та планах відновлення дорожнього покриття зупинився під час брифінгу у міській раді заступник міського голови Олександр Вергун.

Стан міських доріг сьогодні, м’яко кажучи, не у кращому стані. Жителі міста справедливо нарікають на розбиті дороги, які після осінньо-зимового періоду рясно вкрилися ямами. Олександр Вергун визнає критику і пояснює, до такого стану міських доріг призвели об’єктивні причини.

"До такого стану доріг призвело те, що торік через війну капітальні і поточні ремонти дорожнього покриття фактично не проводилися. Першочергові витрати бюджетних коштів ішли на потреби ЗСУ та підтримку стабільної життєдіяльності територіальної громади. Міські комунальні підприємства, безумовно, виконували свої основні функції, але також були залучені для забезпечення військових потреб. Тому питанням утримання міських доріг не було можливості приділити належну увагу", – пояснив заступник міського голови.

У Кропивницькому розпочали повноцінно працювати над поточним утриманням дорожнього покриття вуличної мережі. Перед цим усю вулично-шляхову мережу міста обстежили і проаналізували, визначили обсяг робіт, порахували кількість вибоїн і квадратні метри, які треба відновити, склали відповідні графіки першочерговості ремонтів і приступили до поточних ямкових ремонтів.

"Роботи дуже багато, перелік вулиць великий. Це і середмістя, і віддалені мікрорайони. Але ми маємо необхідну техніку, уже придбали матеріали – пальне, бітум, щебінь. Крім того, запрацював Кропивницький асфальтний завод. Єдина проблема – брак робочої сили. Багато працівників комунальних підприємств пішли в ЗСУ, але завдяки їм ми живемо в тиловому місті, приймаємо вимушених переселенців, допомагаємо нашим захисникам і маємо можливість працювати. Якщо погода не завадить, то вже найближчим часом ситуацію на дорогах змінимо кардинально. Для цього є все – матеріали, технічні засоби і бажання", – зазначив Олександр Вергун.

Ще однією проблемою, чому значно погіршила якість доріг у Кропивницькому, і на цьому особливо наголошує заступник міського голови – є недбале ставлення комунальних підприємств – власників комунікаційних мереж до розриттів у місцях ліквідації аварій.

"Протягом осінньо-зимового періоду траплялися аварії на комунікаційних мережах комунального підприємства “Теплоенергетик” і ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Теплопостачальне підприємство уже розпочало відновлення асфальтного покриття у місцях аварійних розриттів. Такі роботи вже провели на вулицях Євгена Тельнова, Тарковського, Гагаріна. А “Дніпро-Кіровоград” згаяв сприятливий час для відновлювальних робіт і ситуація з ділянками на дорогах, де проводили ремонти водопровідних мереж – критична. Вулиці Барболіна, Святослава Хороброго, Київська, Братиславська, Михайлівська – і таких не злічити. На вулиці Гоголя досі лишаються незаасфальтованими ями, які ремонтні бригади ОКВП “Дніпро-Кіровоград” розрили ще позаминулого року, – обурюється Олександр Вергун. – На наші зауваження і звернення керівництво “Дніпро-Кіровоград” не реагує. Звертатимемося ще раз, а за необхідності залучатимемо правоохоронців. Сьогодні маємо масу справедливої критики, адже ситуація з аварійними розриттями на дорогах дійсно негарна. Шукатимемо механізми її виправлення".

За словами Олександра Вергуна, у нинішньому сезоні міська влада планує реалізувати три проєкти капітальних ремонтів доріг у Кропивницькому, які відповідають сучасним будівельним нормам і правилам. Це комплексна реконструкція, яка включає відновлення дорожнього покриття, облаштування тротуарів, велодоріжку, перильну огорожу, зелені насадження. Ці проєкти уже пройшли необхідну експертизу і згідно з ними капітально відремонтують вулицю Металургів, проспект Промисловий, вулиці Героїв України, Академіка Тамма, та завершать перехідні проєкти на вулицях Вокзальній і Василя Нікітіна. Ці капітальні ремонти проводитимуться на умовах співфінансування з місцевого та державного бюджетів, сумарно на них необхідно близько 500 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів гривень виділено з міського бюджету на утримання вулично-шляхової мережі міста на 2023 рік, з яких половина коштів передбачена на придбання необхідних матеріалів для поточних і ямкових ремонтів.

У найближчі два тижні за сприятливої погоди розпочнуть першочергові поточні ремонти.