30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Сьогодні обіцяють відновити водопостачання мікрорайону у Кропивницькому (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

Сьогодні обіцяють відновити водопостачання мікрорайону у Кропивницькому (ФОТО)

345645566 794638921884407 7957532057647918004 n

Водозабезпечення мікрорайону Завадівка у Кропивницькому стало головним питанням порядку денного позачергового засідання міської комісії з ТЕБ та НС.

У роботі комісії під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна учора, 11 травня, взяли участь заступник начальника дільниці енергомеханічного забезпечення тепло-водопостачання Інгульської шахти ДП «Схід ГЗК» Валентин Степанюк та директор ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Олександр Пісний.

Внаслідок аварії, що сталася на водопровідній мережі Інгульської шахти, мешканці Завадівки понад шість діб не отримували воду.

"Тиждень без води – це надзвичайна ситуація, яка змушує нас розв’язувати проблему, використовуючи повноваження комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - наголосив, відкриваючи засідання Олександр Мосін. – І наше завдання – знайти рішення, яке дозволить організувати стабільне водопостачання мікрорайону. Водопровідні мережі тут прокладені у 1971 році і до цього часу жодного разу не виконувалася їхня модернізація".

Валентин Степанюк запевнив членів комісії, що фахівці Інгульської шахти знайшли можливість закачувати воду до станції другого підйому, звідки вона перекачуватиметься до резервуарів чистої води третього підйому і розподілятиметься між споживачами.

"Подача води вже розпочалася, 12 травня зранку вона з’явиться в будинках жителів Завадівки, – зазначив представник Інгульської шахти. – Крім того, проєктна група нашого підприємства працює над проєктом реконструкції ділянки водогону, де відбулася аварія. Але фінансова ситуація на підприємстві залишається напруженою.

Комісія продумала, як можна розгорнути на вулицях Завадівки мережу резервуарів, куди автоцистернами регулярно підвозитимуть воду у разі потреби. Ємності надасть ОКВП «Дніпро – Кіровоград» із числа отриманих у якості гуманітарної допомоги. В наявності є 60 резервуарів.

Одночасно буде запроваджуватися один із варіантів водозабезпечення Завадівки Кропивницьким ВКГ. Технічні можливості для цього є, підтвердив Олександр Пісний.

Керівники виконавчих органів міської ради отримали доручення спільно з ОКВП «Дніпро – Кіровоград» і Інгульською шахтою опрацювати як технічні питання перепідключення мереж, так і фінансові механізми розрахунків за воду та обрахування тарифів.

Читайте також: