29вересня2023

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Територіальній громаді на Кіровоградщині повернули землі вартістю 52 мільйони гривень

ЕКОНОМІКА

Територіальній громаді на Кіровоградщині повернули землі вартістю 52 мільйони гривень

 12072108ico

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані на території Великоандрусівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградщини, надали в оренду з порушенням вимог чинного законодавства.

Прокурори Олександрійської окружної прокуратури виявили порушення та скерували до суду позови з приводу незаконних рішень сільської ради про передачу в оренду для городництва двох земельних ділянок загальною площею 10 гектарів, повідомили в обласній прокуратурі.

"Через суд прокурори вимагали визнати недійсними рішення сільської ради та укладені договори оренди, оскільки передача в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення здійснена усупереч ст.36 Земельного кодексу України. Землі, отримані для використання під городництво, за розміром перевищували передбачені законодавством норми", – йдеться в повідомленні.

Місцевий суд підтримав доводи окружної прокуратури. Позовні заяви задовольнив у повному обсязі, цим самим поновив порушені інтереси територіальної громади. Згодом Кропивницький апеляційний суд підтвердив законність ухвалених місцевим судом рішень та залишив їх в силі.

Довідково: з початку року обласна прокуратура виявила низку аналогічних незаконних рішень органів місцевого самоврядування. Нині на усунення виявлених порушень та поновлення порушених інтересів територіальної громади до судів скерували 37 позовних заяв щодо таких земель, вартістю 336 мільйонів гривень.