27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Підприємство на Кіровоградщині виготовлятиме титанові медичні імпланти

ЕКОНОМІКА

Підприємство на Кіровоградщині виготовлятиме титанові медичні імпланти

10290665 344397459084093 5684322023566775102 nКомпанія «Велта» готується до запуску виробництва готової продукції з титану.

Насамперед, випускатимуть індивідуальні титанові медичні імпланти. Цю інформацію оприлюднив генеральний директор «Велти» Андрій Бродський.

«Починаємо новий тиждень військового часу. Маю до вас дуже цікаву новину. «Велта» стає першою компанією у світі, яка прямо зараз замикає повний ланцюжок циклу виготовлення виробів з титану від “борту кар'єру” до готової продукції!

Ми вже 12 років видобуваємо титанову сировину – ільменіт. Цим займається основна компанія нашого холдингу – ТОВ ВКФ «Велта», про це ви знаєте. Також ви знаєте про те, що наприкінці 2017 року ми з нашими партнерами – науковцями створили власний науково-дослідний центр «Velta RD Titan» задля створення зеленої технології отримання металічного титану.

І нам це вдалося! Ми розробили та запатентували технологію Velta Ti Process. Перед самим початком повномасштабної війни ми вже планували переходити до виробництва, але війна", – йдеться в повідомленні.

За словами Андрія Бродського, вже придбали необхідне обладнання та нарощують виробництво металевого титанового порошку до 1000 кг на рік.

Наступним кроком стане побудова ланцюга виготовлення та реалізації кінцевого продукту в Україні. Для цього  створили нову окрему компанію-Velta Additive Technology – це виробничі потужності, які вже зараз комплектують обладнанням для першої лінійки 3D-друку. Саме ця компанія буде займатися переробкою титанового порошку у кінцеві вироби.

"Вони будуть різні. Спираючись на досвід наших партнерів у медицині вже інше наше нове спільне підприємство Velta Medical на обладнанні Velta Additive Technology розпочне найближчим часом виготовлення індивідуальних медичних імплантів для ринку України. Таким чином, ще раз наголошую, ми станемо повністю вертикально інтегрованою компанією, яка здійснює видобування титанової сировини, переробку в напівфабрикат (титановий порошок) за власною технологією, і виготовлення кінцевих виробів. Це вже не рівень винаходів – ми переходимо до комерціалізації процесу. До кінця цього року ми ставимо собі за мету реалізовувати власну титанову продукцію – першими будуть саме медичні імпланти", – зазначив Андрій Бродський.

І додав, паралельно «Велта» нарощує темп створення заводу у США з виробництва титанового порошку вже у істотних відсотках ринку.