18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Керівництво "Схід ГЗК" викрили на розкраданні державних коштів

ЕКОНОМІКА

Керівництво "Схід ГЗК" викрили на розкраданні державних коштів

400270113 642552434734490 4256851027715590205 n

СБУ в Кіровоградській області викрила на протиправній діяльності посадовців керівної ланки державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», які здійснювали закупівлю відходів металургійного шлаку для потреб ДП «СхідГЗК» за завищеними цінами, що призвело до завдання тяжких наслідків державним інтересам.

Встановлено, що ДП «СхідГЗК» є найбільшим в Європі та єдиним в Україні підприємством, що здійснює видобуток уранової руди та виробництво концентрату природного урану, які в подальшому використовуються для виробництва ядерного палива для забезпечення діяльності АЕС України.

В ході слідства також встановлено, що головний постачальник металургійного шлаку, який використовується для забезпечення діяльності шахт підприємства ДП «Схід ГЗК», є очільником одного з вітчизняних підприємств, який наразі знаходиться під арештом за звинуваченням у дезертирстві (ст. 407 ККУ).

За результатами проведеної судової економічної експертизи документально підтверджено факт завдання матеріальних збитків ДП «СхідГЗК» на суму півтора мільйона грн. внаслідок запровадження вищевказаного протиправного механізму.

Співробітники СБУ повідомили про підозру колишньому заступнику генерального директора із забезпечення виробництва ДП «СхідГЗК» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Спецоперація з викриття протиправного механізму проводилася спільно зі слідчими Бюро економічної безпеки України, за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.