24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА На вторинному ринку нерухомості Кіровоградщини здорожчали квартири

ЕКОНОМІКА

На вторинному ринку нерухомості Кіровоградщини здорожчали квартири

gift house to family 980x551

Житло на вторинному ринку нерухомості Кіровоградщини стало дорожчим. 

Найбільше здорожчали 1-кімнатні квартири, повідомили в OBOZ.UA.

Зокрема, в Чернігівській області – на 49,1%;

  • у Кіровоградській – на 42,2%;
  • Черкаській – 38,3%;
  • Івано-Франківській областях – 36,2%;
  • у Києві – 30%.

Найдешевше, за даними аналітиків, житло купувати у Миколаївській області – у середньому 23 486 доларів. У Кіровоградській – 25 331 долар.

Які перспективи?

Водночас очікується, що у 2024 році на нове житло попит залишатиметься низьким. Тому ціни на квартири в новобудовах навряд чи піднімуться більш ніж на 3-5%, що вдвічі нижче за прогнозовану інфляцію.

Як розповів OBOZ.UA співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов, на первинному ринку існує міцний зв'язок війни, попиту, темпів будівництва, якості ЖК, способів придбання, курсу валют і собівартості будівництва. І саме на цьому має ґрунтуватися цінова політика девелоперів.

"Проте вже зараз деякі компанії озвучують власні комерційні плани щодо підвищення цін на їхніх об'єктах на 10-15%. Це здається очікуваним загальноринковим трендом, але навряд чи звучить переконливо та коректно щодо всього ринку. Адже дещо абсурдно, коли в об'єктах із нульовим чи кволим попитом за стабільної собівартості стрімко зростають ціни. У середньому по ринку збільшення цін може не перевищити 3-5%", – пояснив він.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Києві нові квартири вже здешевшали. За рік ціни знизилися майже на 5000 грн – із середніх 47 750 грн/кв. м до 43 000 грн/кв. м.