24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Поліпшать екологічну складову процесу очистки стічних вод у Кропивницькому

ЕКОНОМІКА

Поліпшать екологічну складову процесу очистки стічних вод у Кропивницькому

421831706 783051007190388 6949353984361424229 n

Один із найважливіших об’єктів очисних споруд обласного центру: цех механічного зневоднення осаду стічних вод ОКВП "Дніпро-Кіровоград" підготовили до вводу в експлуатацію.

Робота нового цеху, оснащеного сучасним німецьким обладнанням, дозволить радикально зменшити навантаження на відстійники біля Первозванівки та значно покращить екологічну складову процесу очистки стічних вод у Кропивницькому.

Значення цієї події для мешканців обласного центру важко переоцінити. Останні сім років: стільки часу минуло з моменту виходу з ладу обладнання старого цеху зневоднення, весь осад та надлишковий активний мул (шлам), що утворювався після очищення каналізаційних стоків, перекачувався напряму до мулових майданчиків, які розташовані за 10 кілометрів від Кропивницького та займають територію майже 64 гектари. З відстійників рідина – а це понад 800 кубометрів на добу – з часом просочувалася крізь землю і потрапляла в ґрунтові води.

Завдяки сучасним технологіям цю проблему вдасться вирішити.

Цех механічного зневоднення оснащено новим обладнанням: декантером-центрифугою CF6000 виробництва німецької компанії GEA Westfalia Separator Group GmbH; мацератором (промисловим подрібнювачем), насосами-дозаторами, витратомірами тощо. Також обладнання потребує мінімальної участі людини в технологічному процесі.

Відтепер шлам каналізаційних стоків надходитиме до цеху, оброблятиметься і на виході ОКВП «Дніпро-Кіровоград» отримуватиме, по-перше – очищену воду, яка повертатиметься до очисних споруд, по-друге – перероблений осад у формі невеликих твердих фракцій.

Перероблений осад – органічна сполука. Існують певні технології його подальшого використання або в сільському господарстві, або для виготовлення паливних брикетів. Навіть якщо перероблений осад зберігати просто неба, для цього знадобляться набагато менші за площею території, ніж зайняті під мул майданчики.

Отже, завдяки новому цехові механічного зневоднення буде зменшено об’єми перероблених каналізаційних стоків та рівень шкідливого впливу каналізаційної системи на навколишнє середовище навколо Кропивницького. Крім цього, значну частину площ, на яких зараз знаходяться відстійники, можна буде рекультивувати, повернути до життя та використовувати за іншим призначенням.

Довідково: цех механічного зневоднення побудовано підприємством «Ремводпласт-Плюс» в рамках реалізації проєкту ОКВП «Дніпро-Кіровоград» «Реконструкція каналізаційних очисних споруд з новим будівництвом цеху механічного зневоднення осаду стічних вод у Кропивницькому Кіровоградської області» загальною вартістю 65 млн гривень. Проєкт профінансовано з державного та обласного фондів охорони навколишнього середовища.