24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Донька ветерана з Кіровоградщини виграла ґрант на розвиток бізнесу 

ЕКОНОМІКА

Донька ветерана з Кіровоградщини виграла ґрант на розвиток бізнесу 

20d8cce57cd2ee83df0767566a18e4 preview w440 h290


Це найменше, що можна зробити – допомагати та підтримувати родини полеглих ветеранів.

Наступна історія саме про це.

“Я донька капітана І-го рангу Юрія Олефіренка”, — з гордістю говорить Ольга Олефіренко. 

Батько Ольги – Юрій Олефіренко – професійний військовий, командир 73-ого морського центру спеціального призначення ВМС ЗСУ. Героїчно загинув під Маріуполем у 2015 році під час розвідувальної операції. Чоловік закрив собою від вибуху міни трьох підлеглих, а сам віддав життя за Батьківщину.

Ім’я “Юрій Олефіренко” носить десантний корабель ВМС України.

Без чоловіка залишилася дружина Олена, а без батька дві доньки – Ольга та Олеся. Горе не мало меж, проте жити жіноцтву родини Олефіренків потрібно було вчитись наново.

“Моя історія бізнесу почалася з подарунку бабусі на мій День народження у 2015 році. Вона подарувала мені двох телят та кілька поросят. Бабуся все життя пропрацювала в сільському господарстві, була передовою дояркою і завжди вдома тримала свійських тварин”, – говорить Ольга.

Родина отримала від держави земельну ділянку і пані Ольга зрозуміла, що це може бути початком власної справи. Спочатку побудувала сільськогосподарське приміщення для розведення тварин і далі почала займатися відгодівлею телят та свиней. 

“Утримувати тварин було дуже складно. У приміщенні не було світла та води. Вода ми підвозили щодня водовозом, а приміщення освітлювали зарядженими лампами”, – згадує пані Ольга.

За рік тварин стало більше і утримувати їх було все важче. Вагомою проблемою стала і нестача кормів для худоби. Ольга згадує, що її бізнес мав складний період:

“Я зверталася за допомогою до управління с/г у місті Бобринці, але отримала відмову. Дали лише два відра пшениці, а на той час у мене вже було 5 корів, 50 телят та 15 свиней. Тому матеріально я не витримала і гуртом продала всіх тварин”.

Так, бізнес довелось поставити на паузу.

А у 2022 році, життя взагалі стало іншим, усе навкруги стало зовсім іншим. Про те, що росіяни можуть вдатись до повномасштабної війни, Ольга і не думала. Ввечері 23 лютого її родина була вдома, а вже зранку почались вибухи і жахливі новини відусюди. За кордон родина вирішила не їхати. Лишилися вдома, на Кіровоградщині. 

У 2023 році Ольга Олефіренко вирішила повернутись до улюбленої справи. Жінка мала великі плани  та задуми і настав час їх здійснити. Ольга поставила собі за мету створити сучасне сільське господарство та розводити свиней на натуральних кормах. Підтримка швидко знайшлась. Допоміг у цьому Український ветеранський фонд Мінветеранів, які у партнерстві з БФ “МХП-Громаді” провели конкурсну програму #Варто РобиТиСвоє.

“Я склала проєкт, бізнес-план і взяла участь у конкурсі. За підсумками я увійшла до десятки переможців. Тепер я можу перетворити задумане у реальність. Буду поліпшувати умови утримання тварин: проводити воду, встановлювати вентиляцію, закуповувати корми та  самих тварин. Від себе хочу побажати всім ФОП не боятися брати участь у проєктах. Адже  завдяки такій підтримці ми можемо досягти своєї мети”, – ділиться Ольга Олефіренко.