16липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кадровий голод, вандалізм та заборгованість: "Екостайл" звітує про зроблене (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

Кадровий голод, вандалізм та заборгованість: "Екостайл" звітує про зроблене (ФОТО)

275135474 3104079133178383 1081475429399395128 n

Результати діяльності ТОВ "Екостайл" у Кропивницькому в 2023 році стали одним із головних питань порядку денного апаратної наради у міській раді.

В умовах воєнного стану в Україні підприємство не лише зберегло стабільність у сфері управління відходами в Кропивницькому, а й продемонструвало прогрес у своїй діяльності за результатами 2023 року, наголосила начальниця комерційного відділу ТОВ «Екостайл» Вікторія Поліщук.

"Завдяки фаховій підтримці міської влади, профільних виконавчих органів міської ради наша компанія досягла помітних успіхів у реалізації екологічних ініціатив та проєктів, спрямованих на вдосконалення системи поводження з відходами", – зазначила Вікторія Поліщук.

"Екостайл" систематично закуповує нові контейнери для твердих побутових відходів. У 2023 році було придбано 554 контейнери об'ємом 1,1 м3 для багатоповерхівок та 48 контейнерів об'ємом 0,24 м3 для приватного сектору, пропонуючи мешканцям схему контейнерного збору відходів.

Компанією у 2023 році було впроваджено систему аудиту та контролю на контейнерних майданчиках, підкреслила Вікторія Поліщук.

За її словами, система дозволяє щотижня контролювати стан майданчиків та своєчасно ремонтувати, мити або ж замінювати зламані контейнери. Система працює сумісно з фізичним оглядом майданчиків та автоматизованою системою компанії, яка контролює дії співробітників, відповідальних за обслуговування.

У підсумку 193 з 255 майданчиків багатоповерхівок Кропивницького – з новими цілими контейнерами. Станом на початок 2023 року ця цифра була значно меншою – 99 майданчиків. Загальні інвестиції в закупівлю контейнерів та обслуговування майданчиків становлять 5 млн грн.

У 2023 році "Екостайл" активізував збір великогабаритних відходів у Кропивницькому, зменшивши кількість стихійних сміттєзвалищ. 

"У цілому проєкт дуже позитивний і корисний, так як раніше весь цей обʼєм сміття попадав у контейнери і ламав техніку, або ж зовсім викидався на вулиці міста", – звернула увагу Вікторія Поліщук. 

У 2023 році "Екостайл" виграв конкурс на створення екологічного проєкту з розробки електронної мапи пунктів збору відходів у Кропивницькому. Це сприяло збільшенню збору батарейок та будівельного сміття. Щоденно сервіс використовують понад 100 жителів міста.

У 2023 році помітні зміни відбулися й на сміттєзвалищі. Так, на його території було збудовано огорожу вхідної зони.

Завершена реконструкція внутрішньої дороги на сміттєзвалищі. 

"Щодо сортування відходів на полігоні, то наразі сортувальна лінія працює в цілодобовому режимі та виконує важливе завдання – вибірку сировини для подальшого використання та переробки", – акцентувала увагу керівниця.

Існує і ряд проблемних питань, що перебувають поза зоною впливу компанії, попередила Вікторія Поліщук. Так, у 2023 році у Кропивницькому з'явилася серйозна проблема – суттєво зросла кількість випадків підпалів сміттєвих контейнерів: згоріло 62 контейнера на 620 тисяч гривень. 

Ще однією проблемою є вандалізм. За статистикою, вандали ламають навмисно один контейнер щотижня. Окрім того, залишають графіті та написи на кожному новому контейнері протягом перших трьох тижнів встановлення його на майданчику.

Труднощів додає брак кадрів, понад 70% робітників компанії – це чоловіки, які йдуть на захист країни.

Заборгованість населення за послуги – ще один виклик для компанії.

Компанія планує впровадити в життя і нові проєкти, серед яких:

- придбання 400 контейнерів для 100% заміни на всіх майданчиках;

- запровадження системи збору зелених відходів у приватному секторі;

- запровадження переробки зелених відходів у компост;

- роздільний збір ТПВ на одному з маршрутів міста.