24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кіровоградщина: представників територіальних громад познайомили з цьогорічними особливостями декларування 

ЕКОНОМІКА

Кіровоградщина: представників територіальних громад познайомили з цьогорічними особливостями декларування 

61Pc6M5CpncRyXRRhmY5

Триває (до 31 березня) кампанія декларування за 2023 звітний період. Декларації про доходи повинні подати працівники ОМС, депутати місцевих рад та інші декларанти.

Про це повідомляють у Регіональному офісі  Програми «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

Команда  Регіонального  офісу  Програми «U-LEAD з Європою»    у Кіровоградській області у партнерстві з Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці організували інформаційну сесію щодо особливостей декларування у 2024 році.

Керівник Регіонального офісу Олег Яременко наголосив, що відновлення декларування стало важливим кроком для підвищення рівня прозорості та підзвітності в роботі органів місцевого самоврядування. «Зараз настає активна фаза подачі декларацій працівниками ОМС та депутатами місцевих рад. Враховуючи деякі нововведення, ми спільно з партнерами підготували захід, де надамо усі роз’яснення», – додав він.

Головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції  Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ангеліна Мусієнко зазначила, що 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон про відновлення декларування.

«Тоді одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка тривала до 31 січня 2024 року та вже закінчилася. Декларації за 2023 рік подаються за загальними правилами, тобто до 31 березня 2024 року. Важливо чітко дотримуватися встановлених термінів та вчасно подати декларацію. Якщо буде запізнення хоча б на одну хвилину це вже невчасне подання декларації, внаслідок чого особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності», – нагадала учасникам заходу Ангеліна Мусієнко.

За її словами, кожен суб’єкт декларування перед заповненням декларації має дотримуватися усіх вимог НАЗК та ознайомитися з роз’ясненнями. Зокрема, це стосується термінів подачі, суб’єктів та об’єктів декларування, нормативів, відомостей тощо.

Ангеліна Мусієнко нагадала, що згідно з Законом України «Про запобігання корупції» та Порядком  від 23.07.2021 № 449/21 передбачено три види декларацій – щорічну, декларацію при звільненні та декларацію кандидата на посаду.

Експертка розповіла про особливості кожного виду декларації, терміни подачі та інші деталі.

Експертка радила для отримання певної інформації використовувати відкриті офіційні державні реєстри, наприклад, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно,  Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України та інші.

Обговорювалися й посади згідно з Наказом  Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 листопада 2023 року N 249/23 « Про затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків», які відносяться до посад, пов’язаних з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків. В органах місцевого самоврядування це посади міських, селищних та сільських голів. Окремо розглядалися посади службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Фахівчиня проаналізувала усі розділи декларації та по кожному з них надала рекомендації для заповнення.

Ангеліна Мусієнко зазначала, що суб’єкт декларування, який припустився помилки, має право подати виправлену декларацію впродовж 30 днів після подання декларації через свій персональний електронний кабінет, але лише один раз.