24квітня2024

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Аудит громади на Кіровоградщині виявив неефективні витрати на понад 40 мільйонів гривень

ЕКОНОМІКА

Аудит громади на Кіровоградщині виявив неефективні витрати на понад 40 мільйонів гривень

2c78118d

Державні аудитори виявили в Попельнастівській громаді неефективні управлінські дії, що призвели до упущених вигод та непродуктивних витрат на понад 41,1 млн грн.

Зокрема, громада має проблеми із земельним питанням, через які бюджет громади недоотримав 7 млн грн від оренди земельних ділянок, повідомили в пресслужбі управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Серед основних проблем:

  • низька нормативна грошова оцінка частини сільськогосподарських земель (нижча від загальнонаціональної оцінки);
  • застаріла нормативна грошова оцінка земель;
  • нижчі від мінімальних ставки орендної плати тощо.

Оскільки від нормативної грошової оцінки земель залежить розмір доходу від оренди земельних ділянок, то в майбутньому, якщо громада не виправить ситуацію, місцевий бюджет може недоотримати ще 33,0 млн грн.

Крім того, в освітній та соціальній галузях громади аудитори зафіксували нераціональні витрати коштів місцевого бюджету: 746,6 тис. грн в освітніх закладах та установах та 223,0 тис. грн в установах сфери соціального захисту населення.

Держаудитслужба також виявила проблемні питання в галузі комунального господарства. Наприклад, навчальні заклади громади неправильно спланували видатки на газопостачання на 2022 рік, затвердивши в розрахунках надто великий обсяг розподілу природного газу і при цьому замалий обсяг споживання газу. В результаті спожили природного палива майже вдвічі менше, ніж у затверджених лімітах, проте згідно з договорами все одно довелося сплатити за спожиті обсяги та розподіл газу на 697,3 тис. грн більше, ніж планувалося. Отже, ці кошти місцевий бюджет утратив через необґрунтовані розрахунки щодо потреби споживання природного газу та його розподілу.

До того ж у громаді виявлено «нічийні» водомережі, які не перебувають на обліку громади, проте утримуються за її рахунок. При цьому жителі одного з сіл, які обслуговуються цими водомережами, взагалі не сплачують за водопостачання, що призводить до недоотримання доходів бюджетом громади.

Зараз громада активно впроваджує пропозиції та рекомендації, надані аудиторами. Зокрема, активно вносяться зміни до договорів оренди земель щодо зміни нормативної грошової оцінки і завдяки цьому в Попельнастівській громаді вже попереджено майбутніх втрат коштів на 17,8 млн грн.

Про результати аудиту поінформовано Головне управління Національної поліції  в Кіровоградській області.

Довідково: Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проведено державний фінансовий аудит бюджету Попельнастівської сільської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області за період 01.01.2020 по 30.09.2023.

В управлінні функціонує телефонна «гаряча лінія», куди можна повідомити про недотримання законодавства при проведенні державних закупівель, неефективне використання коштів державного та місцевих бюджетів, неправильне ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно тощо.

Також можна анонімно (без авторства) повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Телефонуйте за номером: 0522 24 44 96. Графік роботи Управління: з понеділка по четвер – із 09.00 до 18.00, у п’ятницю – до 16.45. Субота та неділя – вихідні.