30листопада2023

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині затримали усіх підозрюваних по справі Ощадбанку

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині затримали усіх підозрюваних по справі Ощадбанку

На Кіровоградщині затримано та повідомлено про підозру сина чинного народного депутата, який разом з іншими бенефіціарними власниками групи «Креатив» (на той час) набув корпоративні права ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон», придбані за рахунок коштів банку.

Про це повідомляє спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Разом з ним - два чинних і один колишній працівник Ощадбанку, у тому числі заступник голови правління, які готували документацію щодо видачі кредиту і приховували від інших задіяних служб наявні невідповідності і порушення у документах позичальника. Їх дії прокурорами кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

Також, про підозру за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.28 ч.1 ст.366 КК України повідомлено оцінювача, яка надала оцінку майновим правам за фіктивним договором поставки, що були прийняті банком в якості забезпечення кредиту.

Крім того, повідомлення вручені колишнім керівникам - головному бухгалтеру і працівникам підприємств групи «Креатив», які для досягнення спільного умислу із заволодіння коштами банку здійснили підробку низки документів, договорів і безпосередньо здійснювали легалізацію коштів, шляхом їх перерахування у безготівкову форму.Їм інкриміновано дії, передбачені ч.5 ст.191 (окремим як пособництво у вчиненні вказаного злочину), ч.3 ст.209, ч.1 ст.366 КК України.

Прокурорами САП внесено до суду відповідні клопотання щодо усіх підозрюваних про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави від 5 до 150 мільйонів гривень залежно від ролі кожного з учасників.

Довідка:АТ «Ощадбанк», безпідставно, в порушення вимог Кредитної політики вказаного державного банку уклав з ПрАТ «Креатив» договір кредитної лінії на суму 20 мільйонів доларів  США (або 160 мільйонів гривень) хоча наявне забезпечення дозволяло видати кредит на суму не більше 7 мільйонів доларів США (або 56 мільйонів гривень).

Читайте також:  Родина народного депутата з Кропивницького підозрюється у незаконному привласненні 20 мільйонів доларів