16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині керівнику підприємства оголосили підозру

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині керівнику підприємства оголосили підозру

0bffc3da58536bde

За процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області слідчі управління  Нацполіції в області оголосили підозру генеральному директору  одного із товариств.

На території Заваллівського родовища він вчинив незаконну діяльність з видобування  корисної копалини – чарнокіту  (ч. 2 ст. 240 КК України), інформує пресслуєба прокуратури.

Підозру оголошено за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 240 (порушення правил використання надр, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, підозрюваний достовірно знаючи, що дію спеціального дозволу на користування надрами зупинено, у період з лютого по квітень 2018 року, продовжив проведення вибухових робіт по видобуванню чарнокіту на Заваллівському родовищі.  При цьому  підписав та видав накази про проведення вибухових робіт та надав їх для виконання підприємству, яке виконувало зобов’язання за раніше укладеним договором на проведення буро-вибухових робіт методом свердловинних снарядів та  не поінформував їх про незаконність діяльності.

У незаконний спосіб на родовищі було проведено два масових вибухи та видобуто (а згодом і реалізовано) чарнокіту на загальну суму понад 7 млн  грн, чим спричинено збитки державі на вказану суму.

Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читатйе також: На Кіровоградщині оголосили підозру екскерівнику, який спричинив мільйонні збитки державі

Кіровоградщина: через незаконне користування надрами державі завдали мільйонних збитків