09грудня2023

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Обвинувальний акт експосадовця Кіровоградщини направили до суду

КРИМІНАЛ

Обвинувальний акт експосадовця Кіровоградщини направили до суду

PHOTO 2020 01 14 15 14 36

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування відносно колишнього керівника головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Одеській області.

За інформацією ДБР, досудовим розслідуванням встановлено, що через неналежне виконання своїх службових обов'язків та службову недбалість колишнього посадовця (ексначальника головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацiй в Одеськiй областi Вiктора Федорчака), який був відповідальним за здійснення державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, протягом 2019 року на території Одеси сталося три масштабних пожежі, в яких загинули люди:

  • у червні в Одеському обласному медичному центрі психіатричного здоров’я загинуло 8 громадян;
  • у серпні 9 людей загинули при пожежі в готелі «Токіо Стар»;
  • у грудні – 16 загиблих в Одеському економічному коледжі.

Внаслідок систематичного неналежного виконання керівником ГУ ДСНС в Одеській області своїх службових обов’язків у 2019 році на території м. Одеса сталося 3 пожежі, які призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі 33 людей та спричинення матеріальної шкоди в особливо великий розмірах – 4 млн 907 тис. 589 грн.

Таким чином, посадовець обвинувачується у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

28 вересня 2020 року обвинувальний акт направлено до суду.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала Одеська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Одеське управління СБУ.

Читайте також:  Експосадовця Кіровоградщини суд відправив під нічний домашній арешт

Як родина Віктора Федорчака заробляє на протипожежних послугах та які подарунки приймає від сусідів