20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Розслідують справу щодо привласнення бюджетних коштів у кропивницькому університеті

КРИМІНАЛ

Розслідують справу щодо привласнення бюджетних коштів у кропивницькому університеті

73 384Управлінням СБ України в Кіровоградській області викрито на корупції колишніх посадових осіб Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Установлено, що протягом 2018-2021 років вказані особи на систематичний основі запровадили протиправний механізм привласнення бюджетних коштів зарплатного фонду ЦДПУ в особливо великих розмірах, шляхом втручання в систему бухгалтерського обліку університету з метою внесення неправомірних відомостей, поінформували в пресслужбі .

У результаті проведених судово-економічних експертиз встановлено, що колишні фінансисти учбового закладу протягом трьох років отримували надприбутки у вигляді зарплат та премій, які іноді сягали до 300-400 тис грн на місяць, чим нанесли збитків державному бюджету на загальну суму 9 млн грн, які передбачалося використати на потреби університету.

Організатору злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Усім трьом зловмисникам повідомлені підозри у складі організованої злочинної групи за ч. 3 ст. 28 та ч. 5 ст. 191 КК України.

Операція з викриття злочинної діяльності проводилася співробітниками УСБУ в Кіровоградській області спільно зі слідчими СУ ГУ НП в Кіровоградській області, за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.