25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Кіровоградщина: за вимагання судитимуть "злодія в законі"

КРИМІНАЛ

Кіровоградщина: за вимагання судитимуть "злодія в законі"

20 04 216

Обвинувачений, використовуючи злочинний вплив, створив злочинну організацію та налагодив на території слідчого ізолятора вимагання коштів з ув’язнених та їхніх родичів.

Правоохоронці задокументували чотири факти вимагання грошей учасниками злочинної організації.

За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.

За даними слідства, обвинувачений перебуваючи у злочинному світі у статусі «злодія в законі»,  влітку 2018 році створив стійку злочинну організацію з числа осіб кримінального  середовища які спеціалізувалися на вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Так,  кримінальним авторитетом  було призначено довірену особу на посаду так званого «смотрящого» у слідчому ізоляторі м. Кропивницький. Останній за дорученням від обвинуваченого, разом з спільниками, виконував завдання по вимаганню коштів з утриманців СІЗО та громадян на волі погрожуючи при цьому застосуванням насильства до самих потерпілих, а також їхніх родичів.

 У 2020 році обвинувальний акт стосовно «смотрящого» та виконавців було скеровано до суду.

«Злодій у законі» до літа 2022 року переховувався від слідства. Згодом був затриманий правоохоронними органами. Йому було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 3 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України.

Наразі слідчими зібрано достатню кількість доказів протиправної діяльності обвинуваченого. Справу розслідувано, обвинувальний акт за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України скеровано до суду.  

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП України в Кіровоградській області, оперативний супровід Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.