18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині виявили розкрадання бюджетних коштів при закупівлі вугілля для освітніх закладів

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині виявили розкрадання бюджетних коштів при закупівлі вугілля для освітніх закладів

9688 1 2

Протиправні схеми з розтрати бюджетних коштів, виділених на закупівлю вугілля для опалення шкіл та садочків, викрили прокурори у декількох громадах Кіровоградщини, зокрема, Знам’янки, Олександрії, Голованівська та Новоукраїнки.

Йдеться про факти постачання неякісного вугілля, яке не відповідає нормам держстандартів, постачання товару не у тій кількості та якості, що визначено звітною документацією, або ж безпідставне завищення ціни на товар при закупівлі.

При цьому, суми привласнення зі сторони недобросовісних постачальників та посадовців, які зазвичай діють у злочинній змові, сягають мільйонів гривень.

"Прокуратура посилює системну роботу на напрямі викриття тіньових оборудок розкрадання бюджетних коштів. Кожному такому випадку буде надано жорстку правову оцінку. Це недопустимі речі, особливо в умовах війни", – зазначають у відомстві.

З початку цього року прокурорами уже виявлено понад 20 таких фактів. Наразі слідчими поліції розслідується 18 кримінальних проваджень вказаної категорії.

"У чотирьох кримінальних провадженнях за фактами не поставки, або ж поставки неякісного кам’яного вугілля особам уже повідомлено про підозру. Частину обвинувальних актів стосовно спритних та недобросовісних постачальників товарів освітнім закладам, а також посадовців за процесуального керівництва прокурорів Кіровоградщини, скеровано на судовий розгляд. Подальшу оцінку їхніх дій надасть уже суд", – кажуть у рокуратурі.

Зокрема, за процесуального керівництва Новоукраїнської окружної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму однієї із територіальних громад за фактом розтрати майна у особливо великих розмірах та службового підроблення (ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України).

"Слідством встановлено, що керівник відділу освіти у змові з підрядником реалізували протиправну схему з привласнення та розтрати бюджетних коштів, виділених на закупівлю вугілля для опалення освітніх закладів громади. Зокрема, підозрювана, склала та підписала недостовірні накладні про постачання вугілля у кількості та за сумою, що була визначена умовами договору. За вказаними документами з бюджету було проведено безпідставну оплату майже мільйона гривень за фактично не поставлену частину вугілля", – пояснюють прокурори.

Ще раніше, обвинувальний акт стосовно директора підрядної організації, який здійснював поставку цього кам’яного вугілля, було розслідувано та передано на розгляд суду.

За скоєне обом обвинуваченим загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.