18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Підозрюваним із "Кіровоградгазу" обрали запобіжний захід

КРИМІНАЛ

Підозрюваним із "Кіровоградгазу" обрали запобіжний захід

350859173 830932791728498 6974399496993824734 n

Кіровський райсуд Кропивницького обрав запобіжний захід колишньому очільнику ВАТ «Кіровоградгаз» та начальниці відділу кадрів, підозрюваним у фіктивному працевлаштуванні осіб на підприємстві.

Про це йдеться вухвалах суду від 30 травня, інформують "Наші гроші. Регіон".

"Згідно з клопотанням слідчих про обрання запобіжного заходу, у 2022 році на той момент очільник «Кіровоградгазу» підписав накази про прийняття на роботу двох осіб на посади слюсаря з експлуатації та ремонту газового устаткування, а також інженера з метрології. При цьому особи на роботу не ходили, посадові обов’язки не виконували. Тобто працевлаштування було фіктивне", – йдеться в публікації.

На своїх посадах «працевлаштовані» числились з березня та жовтня до грудня 2022 року. За цей період слюсарю нарахували зарплату на 184 715 грн, інженеру – 66 921 грн.

Начальниця відділу кадрів підписала їхні табелі обліку робочого часу.

"Такі дії посадовців кваліфікували за ч. 4 ст.191 ККУ, тобто розтрата у великих розмірах за змовою осіб в умовах воєнного часу. За таке порушення передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років", – повідомили "Наші гроші. Регіон".

Слідчі просили суд обрати підозрюваних запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. Підозрювані заперечували та просили суд про м’якший запобіжний захід, запевняли, що співпрацюють зі слідством, перешкоджати чи ухилятися не будуть.

У підсумку суд визначив підозрюваним запобіжний захід у вигляді «нічного» домашнього арешту з 22:00 год до 6:00 год.

Управління СБУ у Кіровоградській області повідомляло, що цією шахрайською схемою посадовці не лише розтратили гроші підприємства, а й «бронювали» людей на час мобілізації.  

ВАТ «Кіровоградгаз» у той період очолював Сергій Гутцул. 

Читайте також: Забезпечували бронь ухилянтам: про підозру повідомили екскерівнику ВАТ«Кіровоградгаз» та кадровику