18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Перешкоджав журналістській діяльності: учаснику інциденту на Кіровоградщині оголосили підозру

КРИМІНАЛ

Перешкоджав журналістській діяльності: учаснику інциденту на Кіровоградщині оголосили підозру

355383990 576508684657171 93975043395677266 n

Подія сталася 27 травня у селищі Приютівка Олександрійського району Кіровоградщини.

У той час, коли знімальна група Суспільного вела репортаж релігійних зборів жителів громади. Прихильники однієї із сторін погрожували і перешкоджали знімальній групі телеканалу виконувати редакційне завдання.

Прокурори Олександрійської окружної прокуратури, вивчивши матеріали досудового розслідування, повідомили про підозру одному із учасників інциденту – 38-річному мешканцю Олександрії. Чоловіку наразі інкримінується вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Зокрема, слідством встановлено, що підозрюваний перебував на зборах і був прихильником однієї із сторін конфлікту. Чоловік намагався завадити знімальній групі, яка прибула на захід висвітлювати релігійні збори. Підозрюваний вихопив із рук кореспондента телефон, на який здійснювалась відеофіксація, тим самим незаконно вилучив зібрані матеріали і технічні засоби професійної діяльності медійника. Протиправні дії підозрюваного позбавили можливості знімальну групу виконувати редакційне завдання, з подальшим висвітленням в телеефірі та на діджитал-платформах телеканалу. На прохання повернути телефон не реагував, місце події залишив, а телефону позбувся.

Згодом правоохоронці віднайшли телефон та повернули власнику.

За скоєне підозрюваному загрожує арешт до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

Правоохоронні органи продовжують з’ясовувати інші обставини події та коло її учасників.