18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині оголосили перший вирок за відмову від служби у війську

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині оголосили перший вирок за відмову від служби у війську

2 08 3b54946

Суд посилив покарання мешканцю обласного центру, який свідомо відмовився від проходження військової служби в порядку загальної мобілізації (ст.336 КК України).

Вирок суду – три роки позбавлення волі, повідомили в обласній пресслужбі.

За період дії воєнного стану, зауважують там, – це перший вирок щодо реального позбавлення волі ухилянту від військової служби, ухвалений на Кіровоградщині.

"Прокурори довели у суді, що 32-річний кропивничанин у грудні 2022 року прибув до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки по повістці щодо загальної мобілізації, однак у присутності працівників терцентру відкрито відмовився від відправки у війська для подальшого проходження військової служби. Чоловік був придатним до служби в армії, права на її відстрочку не мав, і щодо наслідків відмови від мобілізації його інформували", – зазначили в прокуратурі.

Суд першої інстанції визнав ухилянта винним за ст. 336 КК України та призначив три роки позбавлення волі, однак на підставі ст.75 КК України його звільнили від відбуття призначеного покарання на два роки.

Прокурори не погодилися з таким рішенням суду і подали апеляційну скаргу на м’якість призначеного покарання.

Вироком колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Кропивницького апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора задоволено, вирок районного суду в частині призначеного покарання скасували з призначенням обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з його реальним відбуванням.