27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Кропивницький експосадовець хотів вивезти з України комплектуючі до вертольотів Мі-8

КРИМІНАЛ

Кропивницький експосадовець хотів вивезти з України комплектуючі до вертольотів Мі-8

399271472 643567957966271 84552702299972275 n

Контррозвідка Служби безпеки ліквідувала на Кіровоградщині схему незаконного вивезення з України товарів подвійного призначення, що піддягають експортному контролю.

Йдеться про допоміжні газотурбінні двигуни та навігаційну апаратуру для багатоцільових вертольотів Мі-8, поінформували в СБУ.

Відповідне обладнання намагався продати колишній посадовець Кропивницького СІЗО.

"Для пошуку потенційних покупців він розміщував оголошення на спеціалізованих сайтах. Для переправлення товару іноземним замовникам фігурант хотів використати сервіси міжнародних вантажоперевезень. А щоб приховати нелегальний експорт – намагався внести недостовірні відомості до товарно-транспортних декларацій. Співробітники своєчасно викрили оборудку, поетапно задокументували її і тим сам запобігли нелегальному вивезенню за кордон авіаційних агрегатів та програмного забезпечення", – зазначили в СБУ.

На підставі зібраних доказів зловмиснику повідомили про підозру за ч.1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Нині триває розслідування для встановлення джерел походження та кінцевого отримувача вертолітного обладнання.

Додатково готують матеріали для передачі вилученого майна на потреби Збройних Сил України.

Комплексні заходи з блокування каналу нелегального експорту проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.