23липня2024

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині землевпорядник позбавив територіальну громаду природно-заповідного фонду

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині землевпорядник позбавив територіальну громаду природно-заповідного фонду

375р6434

У громаді Кіровоградської області повідомили про підозру інженеру-землевпоряднику.

Його підозрюють у зловживанні повноваженнями при наданні публічних послуг, що спричинило збитки територіальній громаді у понад 17 мільйонів гривень.

За процесуального керівництва прокурорів Голованівської окружної прокуратури повідомлено про підозру землевпоряднику одного із ТОВ у зловживанні повноваженнями при наданні публічних послуг, з метою отримання ним неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави (ч.3 ст.365-2 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний під час складання проєктів землеустрою двох земельних ділянок загальною площею 4 га, розташованих на території природно-заповідного фонду «Кошаро-Олександрівський», умисно не зазначив наявність обмежень для їх використання. У подальшому це призвело до відчуження земельних ділянок та їх передачу у приватну власність.

Внаслідок умисних протиправних дій землевпорядника територіальну громаду було позбавлено права власності на ділянки природно-заповідного фонду. Згідно висновку експертизи злочином державі завдано збитків на понад 17,4 млн гривень.

Триває слідство.

Водночас прокурори звернулись до суду з позовними заявами про повернення вказаних земель ПЗФ територіальній громаді.

Досудове розслідування здійснює Голованівський РВП ГУНП в області.