17липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Правоохоронці завершили розслідування щодо незаконних дій із державними землями Кіровоградщини

КРИМІНАЛ

Правоохоронці завершили розслідування щодо незаконних дій із державними землями Кіровоградщини

675d9b2a 1 816x477 816x477

Слідчі Кропивницького районного управління поліції, під процесуальним керівництвом окружної прокуратури, скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці органу місцевого самоврядування.

Встановлено, що посадова особа, зловживаючи своїми повноваженнями, діяла в інтересах одного з приватних підприємств. У результаті незаконно зареєструвала за приватною структурою право постійного користування сільськогосподарськими землями державної власності площею понад 300 гектарів.

Внаслідок протиправних дій державі було завдано збитків на понад 52 мільйони гривень.

Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт за такими статями Кримінального кодексу України:

- ч. 1, 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї)

- ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги).

Санкцією статті передбачено покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.