12червня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Літературний портрет: у Кропивницькому поспілкувалися з письменником-гумористом Борисом Ревчуном

КУЛЬТУРА

Літературний портрет: у Кропивницькому поспілкувалися з письменником-гумористом Борисом Ревчуном

P1010016

«Із веселих писульок та перетлумачного  словника» – так  назвали ми зустріч із циклу «Літературний портрет» (до 35-річчя створення Кіровоградської обласної організації НСПУ) з письменником-гумористом Борисом Ревчуном.

P1010063Борис Ревчун – один із найвідоміших майстрів веселого цеху нашого краю. Друкують його вже три десятиліття півтора десятки найпрестижніших газет і журналів: колись – в СРСР, тепер в Україні, причому трьома мовами: українською, російською, та англійською, якою вільно володіє автор.

Нинішній рік у письменника врожайно-ювілейний.  Вийшла шоста книга «Осінні осяяння», де він показав свою творчість у чотирьох авторських жанрах. Великий успіх і рясні відгуки в пресі мали й попередні книги: «Усякі думки в чотири рядки», «Мініатюри без цензури» і «Куточки зору».

Але не тільки жартував Борис Ревчун зі старшокласниками навчально-виховного комплексу гімназії-інтернату мистецтв. У свій час на сторінках місцевої преси Борис Григорович писав прозасилля ненормативної лексики, яка агресивно вдирається в наше життя.  Як людина високоосвічена, інтелігентна, небайдужа до того, якою виросте українська молодь, письменник поділився з гімназистами своїми міркуваннями з цього приводу.  

Життя педагога, науковця, мандрівника і публіциста - повчальне, цікаве і повне пригод. Нині він активно друкується в київській газеті «Голос України» та кропивницькій«Первой городской газете». Головний редактор останньої Людмила Макей 1 квітня у Всесвітній день сміху навіть вручила Борису Ревчуну гумористичну подяку із присвоєнням звання «Заслужений пересмішник Кіровоградщини».

Щастить Борису Григоровичу на знайомство і дружбу з видатними людьми, діячами культури. Про це він розказав дітям, з гумором відповів на їх запитання. На згадку про зустріч подарувавгімназистам свою книгу «Осінні осяяння».

         Читайте також: «Осінні осяяння» кропивницького літератора Бориса Ревчуна напередодні весняного дня гумору

Борис Ревчун: Переклад вийшов настільки майстерним, що ані дружина, ані я не повірили, що його зробила наша донька