16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому літературно-меморіальному музеї звучали ліричні романси (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькому літературно-меморіальному музеї звучали ліричні романси (ФОТО)

P1010072

Учора, 7 жовтня, у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого, що у Кропивницькому відбувся музично-літературний вечір «Осіння нота українського романсу».

Ініціаторами й організаторами заходу стали науковці музею та очільник відомого на Кіровоградщині клубу авторської пісні і поезії «Байгород» Віктор Холявко, повідомили в музеї.

Назву «Байгород» має і повість нашого земляка, видатного письменника Юрія Яновського, який із великим захопленням писав про місто свого юнацтва. 

У Кропивницькому клуб авторської пісні  діє вже сім років. У його доробку – фестивалі, вечори до ювілейних дат письменників, пам`ятні концерти, зустрічі з молодіжною аудиторією, виступи місцевих  бардів та ін.

Відкриваючи захід, науковиця Наталія Мельниченко розповіла присутнім про історію появи такого музичного жанру як романс.

P1010049

Гості переглянули також відеоролик, присвячений діяльності клубу «Байгород». А потім у виконанні Віктора Холявка прозвучали ліричні романси «Рокова зустріч», «Дощ і я», «Забута гітара», «Під звуки романсу». Колегу підтримали місцеві барди  Ростислав Климишин, Сергій Соколенко та Петро Семеон, подарувавши присутнім свої пісні.  

Авторська поезія прозвучала від членів Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Вітрила» Наталії Шмітке та Тетяни Березняк.

Захід став справжнім  подарунком для всіх шанувальників українського романсу. Як і за часів життя корифеїв, у будинку Тобілевичів звучала музика і поетичне слово.

P1010057