02грудня2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницьких театрах неефективно розпоряджалися мільйонами гривень

КУЛЬТУРА

У кропивницьких театрах неефективно розпоряджалися мільйонами гривень

poster area 6Z0qoO6 

Фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм департаментом культури та туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Перевіряли роботу за період з 01.01.2019 по 31.12.2021. При цьому установлено неефективних управлінських дій та непродуктивних витрат на понад 29,8 млн грн, повідомили у відомчій пресслужбі.

Найперше аудитори встановили, що міські заклади культури фактично утримуються коштом обласного бюджету, тоді як вони мають фінансувати фінансово-господарську діяльність завдяки залученню доходів від власної діяльності.

Левова частка фінансової підтримки була спрямована на оплату праці в КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького», КЗ «Кіровоградський академічний обласний театр ляльок» та в Кіровоградській обласній філармонії.

Окремі посади обіймали працівники, що не мали належного рівня освітньої підготовки і фаху й не відповідають установленим для таких посад кваліфікаційним вимогам, через що заклади культури здійснили неефективних витрат на понад 14,8 млн грн.

Установлено, що при незабезпеченості коштами на виплату посадових окладів з урахуванням законодавчо визначеного максимального розміру коефіцієнтів, директори театрів приймали рішення про здійснення стимулюючих виплат окремим працівникам. Зазначене призвело до додаткових видатків з бюджету на 7,6 млн грн і створило передумови неефективного використання коштів фінансової підтримки на виплату заробітної плати.

Утримання Кіровоградською обласною філармонією штатних одиниць, не передбачених типовими штатними розписами, спричинило додаткові витрати на оплату праці на 252,32 тис. грн.

Аудитори також виявили, що 2013 року Кіровоградська обласна рада мала передати об’єкт «Будівництво індивідуальної газової котельні по вул. Орджонікідзе, 17/19, у м. Кіровоград» вартістю 3,4 млн грн з балансу театру ім. М.Л. Кропивницького до комунальної власності територіальної громади тодішнього Кіровограда. Проте через неналежний контроль із боку департаменту за вирішенням питання передачі, котельню досі не передано в комунальну власність тергромади міста Кропивницького та не введено в експлуатацію. Водночас театр не використовував котельню 9 років за призначенням, що призвело до непродуктивних витрат на капітальні вкладення на 3,4 млн грн.

Крім того, встановлено випадки відволікання коштів на суму 688,7 тис. грн з обласного бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації та робочих проєктів, які на час проведення аудиту не були реалізовані чи використані за призначенням, і з часом втрачають свою актуальність і потребують подальшого коригування.