КУЛЬТУРА
Народний умілець із Олександрії мріє виготовляти літаки та гелікоптери (ФОТО)
- Останнє оновлення: 28 грудня 2022
Майстер декоративної обробки деревини з Олександрії Дмитро Кудря розвиває техніку рельєфного різьблення та навчає цьому мистецтву дітей.
Як 35 років працює колектив-студія «Художнє різьблення» та що саме виготовляють діти разом із ним Дмитро Кудря розповів «Українському інтересу».
А ще повідав про особливості художньої обробки дерева, діяльність колективу-студії, свої творчі здобутки, а також про те, як українські дерев’яні іграшки підкорюють світ.
«Я опанував мистецтво різьблення самотужки. Усе розпочалося в дитинстві. Мій батько був справжнім господарем, сам звів будинок від фундаменту до даху. А ще в нього була майстерня, де стояли різні верстати. У дитинстві я дуже любив там проводити час. Мені подобався запах соснової стружки. Пам’ятаю, їв шматок хліба з цукром чи олією та спостерігав, як батько працює. Згодом брав у нього інструменти та вчився мистецтву випилювання.Мої дитячі роки минули в Малій Висці. Там у школі діяв гурток гравюри по дереву. Через вікна я спостерігав за роботою школярів», – каже пан Кудря.
За освітою він музикант. Закінчив Кіровоградське музичне училище, кларнетист за фахом. Згодом служив у Київському Суворовському військовому училищі, грав в оркестрі. Й уже тоді почав вирізати різні картинки з дерева, робити гравюри.
У 1986 році у колишньому олександрійському Будинку піонерів організував свій гурток “Сувенір”. Розпочинали з найпростішого: випалювання, вирізання лобзиком, гравюри тощо. Згодом одержали почесне звання народного художнього колективу-студії «Художнє різьблення».
«Й ось уже 34 роки поспіль я навчаю дітей різьбярству. Мої учні – переможці різних конкурсів, ярмарок і фестивалів. А ще ми проводимо благодійні ярмарки та аукціони», – розповів Дмитро Кудря.
Йому особливо подобається виготовляти скриньки, машинки та трактори.
Планує робити літаки, гелікоптери, а ще гойдалки, невеликі каруселі, маленькі дитячі меблі, які прикрашатиме різьбленням.
За словами майстра, художня обробка дерева – це постійне самовдосконалення. А нові ідеї підказує саме життя.
Світлини – із фейсбуксторінки Дмитра Кудрі
Читайте також: Український трофей: різьбяр із Кіровоградщини виготовляє іграшки-конструктори й допомагає ЗСУ
Як олександрійський керівник студії «Художнє різьблення» працює з вихованцями в умовах карантину
Вироби народних умільців із Кіровоградщини – окраса «Ярмарки майстрів» у Житомирі
Мaйстер із Кіровогрaдщини побувaв нa міжнaродному ярмaрку
В Олександрії відкрилася виставка великодніх робіт місцевих майстрів