18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кропивницький: презентували проєкт до сторіччя виходу у світ першодруків Євгена Маланюка (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Кропивницький: презентували проєкт до сторіччя виходу у світ першодруків Євгена Маланюка (ФОТО)

1б ми

До 100-річчя виходу у світ першодруків Євгена Маланюка у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї  презентували виставково-просвітницький проєкт «Озимина».

Це перший захід, який навколо постаті поета, культуролога та історіософа об'єднав провідні заклади області: обласний краєзнавчий музей, Державний архів Кіровоградської області, обласну універсальну бібліотеку ім. Дмитра Чижевського. До нього долучилися і Центральноукраїнський державний університет ім. Володимира Винниченка, навчально-виховне об'єднання № 32 та поети міста.

Присутні на презентації чи не вперше навіч побачили із коментарями співробітниці архіву Тетяни Гончарової архівні документи Євгена Маланюка (метричний запис про народження 1897 року, відомість про успішність 1906 року, звернення батька про звільнення від сплати навчання 1907 року, письмову учнівську роботу 1913 року, програму вечора за його участі 1914 року), із представленням співробітниці бібліотеки Наталії Зеленської прижиттєві та перші його видання, із повідомленням співробітника музею Павла Рибалка нові поповнення музею.

575ге

На презентації проєкту звучала і поезія Євгена Маланюка із збірки «Озимина» (1923) у виконанні молодих кропивничан, учнів НВО № 32 – Валерії Дмитрашко, Катерини Галенко, Мирослави Іваненко, Дмитра Шереметьєва (викладачка Олена Хомко), вірші поета та особисті твори у декламуванні поетеси Олени Трибуцької і Олександра Косенка та вірш «Останній лист» у виконанні народного артиста України Святослава Максимчука. Разом із цим присутні прослухали невелику і захоплюючу оповідку про художній світ Є. Ф. Маланюка та образ матері-України від найкращої послідовниці Леоніда Куценка в маланюкознавстві – Оксани Гольник.

По завершені присутні ще раз оглянули виставкову частину проєкту, яка в музеї буде експонуватися протягом тижня.

Довідки за телефонами: (0522) 27 18 41, +38 (067) 102 48 72