29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Фотовиставку про переслідування кримських татар презентували у Кропивницькому (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Фотовиставку про переслідування кримських татар презентували у Кропивницькому (ФОТО)

20230220 115758

Фотовиставку “Історії з окупованого Криму” у Кропивницькому відкрили вчора, у річницю незаконної анексії Росією Кримського півострова.

Кропивницький — друге місто серед шести обласних центрів, де відбувається показ фотовиставки “Історії з окупованого Криму”.

Під час пресконференції спікери заходу розказали про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а також актуальну ситуацію в Криму. 

Однією з жертв репресій з боку російської окупаційної адміністрації є позаштатний журналіст Радіо Свобода Владислав Єсипенко. У березні 2021 року він був затриманий ФСБ за сфабрикованими звинуваченнями і досі перебуває у в’язниці. Його дружина Катерина Єсипенко бореться за звільнення свого чоловіка.

20230220 115727

“Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну щонайменше 116 громадян України перебували у місцях позбавлення волі в Криму і на території Росії у рамках політично мотивованого кримінального переслідування. Окупаційна влада продовжила застосовувати практику фабрикації кримінальних справ за «терористичними» та «екстремістськими» статтями, звинуваченнями щодо участі у незаконних збройних формуваннях, диверсіях, шпигунстві та незаконному зберіганні зброї чи вибухових речовин і після 24 лютого минулого року. Загальна кількість політв’язнів перевищила 150 осіб. За ґратами досі залишається і мій чоловік журналіст-фрілансер проекту «Крим. Реалії» Владислав Єсипенко, затриманий 10 березня 2021 року у Криму під час виконання редакційного завдання. Його визнали винним у зберіганні та переробці вибухового пристрою”, – говорить Єсипенко.

Протягом десяти днів жителі і гості міста зможуть познайомитися з роботами українських репортерів, які після незаконної анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв'язнів.