17липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Всесвітній день поезії у кропивницькому літературно-меморіальному музеї заглибилися в таїну рим (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Всесвітній день поезії у кропивницькому літературно-меморіальному музеї заглибилися в таїну рим (ФОТО)

337277684 1406468276853904 3252712359993577351 n

Сьогодні, 21 березня, у літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого з нагоди Всесвітнього дня поезії відбулася творча зустріч із поетесою Любов’ю Єременко «Лиш таїною рим»

Л. Єременко – уродженка села Спасове Новгородківського району. Почала віршувати ще у шкільні роки, проте не наважувалася нікому показувати свої твори. На здібну дівчину звернула увагу вчителька української мови і літератури, яка надіслала вірш учениці до районної газети «Новгородківські вісті». З її легкої руки твори Любові почали з’являтися на сторінках цього видання. Окрім того, юна авторка брала  участь у дитячих творчих конкурсах, що їх оголошувала газета, й неодноразово перемагала. 

Під час навчання на філологічному факультеті Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відвідувала місцеві літературні студії "Обрій", "Ліра", брала участь у різних творчих заходах – конкурсах, вечорах поезії. На п’ятому курсі стала авторкою першої книги  "З відблиском сльози" (2004). Збірка була видана за результатами Міжнародного конкурсу молодих літераторів «Гранослов» (2003), переможцем обласного етапу якого стала Любов Єременко.

Після закінчення навчання частково реалізувала свою мрію про журналістику – працювала кореспондентом у кількох обласних друкованих виданнях, а згодом – у пресслужбі обласної державної адміністрації. Друга збірка поезій "Без претензій" побачила світ 2009-го року – в складі поетичної книги "Тройзілля" у співавторстві з Ю.Гладир та Н.Гармазій. Ще одна збірка "Вростання в асфальт" вийшла в 2020 році. Від попередніх вона відрізняється намаганням філософськи осмислити світ і своє буття в ньому.  

P1010041

Поетичні твори Любові Єременко друкуються на сторінках місцевих, обласних та всеукраїнських видань.

Захід розпочався із привітання поетів з їх професійним святом та презентації виставки, на якій представлений творчий доробок Любові Єременко, висвітлені окремі періоди її життя, участь у різноманітних акціях і заходах. Пані Любов розповіла присутнім про перші кроки у поезії, про те, як народжувалися її збірки, про "секрети" творчої лабораторії. Мова йшла і про вимогливість до себе, відповідальність перед читачем, про нові задуми і плани.

 Одна із тем, про яку йшлося під час заходу, – війна росії проти нашої країни. На неї поетеса відгукнулася віршами, опублікованих у колективних збірках «Поезія без укриття» (2022) та «Весна озброєна» (2022), у журналі «Золота пектораль». Любов поділилася, як їй писалося минулого року, подякувала бійцям, які зараз захищають нашу незалежність зі зброєю в руках.

 На заході прозвучали вірші, написані поетесою у різні роки. Вона також відповіла на запитання присутніх та розповіла про своє захоплення квітникарством, доповнивши виступ світлинами. 

P1010068

Подарунком для присутніх стали пісні «Тому що я Україна» та «Минає день, минає ніч» у виконанні доньки Любові Єременко Аріни.  

Своїми думками про творчий доробок поетеси поділилися очільниця Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій, журналіст, літератор Анатолій Саржевський, очільниця творчого об’єднання «Вітрила» Олена Надутенко, поетеса Тетяна Березняк, колега Л. Єременко Людмила Волошина.

Працівники музею подякували Любові за змістовну і цікаву зустріч, побажали нових творчих досягнень під мирним небом і за традицією подарували їй афішу зустрічі.

Тетяна Ревва,

науковиця літературно-меморіального

музею І. К. Карпенка-Карого