25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому музеї стартували заходи для дітей та їхніх батьків (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькому музеї стартували заходи для дітей та їхніх батьків (ФОТО)

154765

Літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького розпочав літній цикл заходів для дітей та їхніх батьків на садибі Тобілевичів.

Учора, 6 червня, у зеленій залі музею – Карпенковому саду – відбулася презентація збірки «Таємниці старого горіха». Букет із горіхового листя на столику став своєрідним символом зустрічі.

Науковці музею ознайомили здобувачів освіти НВО № 32 з історією музею і представили членів авторського колективу книги.

Пригодницька повість для дітей середнього і старшого віку про літні канікули в селі вийшла навесні 2023 року. Її створювали не один, а 20 авторів. Дев’ять членів літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного - Олександр Архангельський (м. Знам’янка Кіровоградської обл.), Ніна Даниленко (м. Кропивницький), Тетяна Микитась (м. Кропивницький), Людмила Олександрук (м. Гайворон Кіровоградської обл.) Ольга Полевіна (м. Кропивницький), Галина Суржок (м. Кропивницький), Олена Трибуцька (м. Кропивницький), Наталія Фесенко (м. Олександрія Кіровоградської обл.), Надія Чичкан (м. Кропивницький) і десятеро авторів з Луганщини, Одещини, Миколаївщини, Дніпропетровщини, Івано-Франківщини, Нідерландів написали свої оповідки. Упорядниця книги, авторка ідеї, письменниця, очільниця літоб’єднання Ольга Полевіна з’єднала їх в одну цікаву і захоплюючу розповідь. За словами Еліни Заржицької,  авторки із м. Дніпро, «…оскільки це повість одна, то й кожний допис став не оповіданням, а частиною єдиного тексту – розділом, ниткою у килимі, мережкою-прикрасою сукні, візерунком плетеного светрика».

Веселі пригоди, безтурботна щаслива атмосфера щедрого літа, відчуття любові і злагоди між героями –  подарунок юним читачам з усіх куточків нашої незламної України.

Ольга Полевіна розповіла про народження ідеї, секрети написання книги. «Літніми вечорами під великим горіхом, який посадив іще прадід на честь свого сина – нашого діда – збирається вся родина. І кожний чекає  черги, щоб розповісти всім свою історію – розповісти “літературно”, як вимагає вигадник-дід…Ось так я збудувала сюжет. Але ж він не повинен бути низкою розповідей! Тому між оповідками завжди щось відбувається – тут і зараз. І саме це – сюжет, а розповіді персонажів - як мереживний додаток до дійства. Кожен із авторів на основі  свого життєвого досвіду і таланту зробив внесок у мозаїчне панно твору».

2орл

На зустріч із школярами завітали членкині літоб’єднання «Степ» Олена Трибуцька, Ніна Даниленко, Галина Суржок, які познайомили дітлахів із своїми оповідками. Окремі сюжети запозичені з їхнього власного життєвого досвіду. Діти разом з авторками та героями повісті подорожували сторінками книги. Юні слухачі зацікавлено слухали та ставили письменницям запитання.

За розмовою час минув непомітно. Учасники сфотографувалися у музейному садку, який о цій порі буяє зеленню і яскравими кольорами квітів.

Традиційно на згадку про зустріч музейники подарували «степівничаним» афішу презентації.

3н8нг

Наталія Мельниченко,

науковиця музею