КУЛЬТУРА
Музика, що загоює рани: у Кропивницькому представили ексклюзивну програму (ФОТО)
- Останнє оновлення: 15 липня 2023
У залі Кропивницького музичного фахового коледжу з великим успіхом пройшов концерт фортепіанного тріо «Аколада».
Молоді перспективні музиканти, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів скрипаль Євгеній Лебідь та альтист Кирило Філатов є студентами Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка, піаніст Євген Романов – її недавнім випускником. Колектив представив ексклюзивну, непересічну програму.
Уперше в Кропивницькому прозвучали два фортепіанні тріо Станіслава Людкевича – монументальне фа дієз мінор та ліричне – "Ноктюрн" до мінор. Можливо, третій твір програми – Тріо мі бемоль мажор ор. 40 Йоганнеса Брамса – також уперше звучав у місті над Інгулом. Артисти перейнялися цією музикою, грали емоційно, піднесено. Порадували слухачів і гарна звукова палітра виконавців, і чудове відчуття ансамблю, і абсолютна злагодженість навіть у складних швидких епізодах.
Кропивницький музей музичної культури імені Кароля Шимановського, в особі його директора Олександра Полячка, виступив ініціатором і модератором концерту, запропонувавши назвати програму «Музика, що загоює рани». І "Ноктюрн" на тему української пісні «Ой не світи, місяченьку», й інші, ключові твори програми, пов’язані з трагічними моментами біографії їхніх авторів, цілком відповідають такій характеристиці.
Й.Брамс своє тріо написав у 1865 році, невдовзі після смерті коханої матусі. Центром твору є повільна частина – оплакування близької людини. Але після глибокої скорботи, у фіналі циклу, відновлюється стрімкий і радісний біг життя.
Тріо С.Людкевича було написане в 1919 році, після повернення композитора з російського полону, де він знаходився разом із полоненими січовими стрільцями, адже під час Першої світової війни мешканців Галичини мобілізовували до лав австрійської армії. В музиці тріо чимало драматичних моментів, але також ліричних і життєстверджувальних, часом гумористичних.
У натхненному виконанні львівських артистів ці твори справили велике враження на аудиторію. Музикантам довелося грати на біс.
Великі слова подяки належать співорганізаторові концерту, яким є Кропивницький музичний фаховий коледж.
Олександр Полячок,
музикознавець, директор Кропивницького музею музичної культури ім. К. Шимановського
Світлини Наталії Корнілової
Читайте також: Новомиргородська поетеса познайомила кропивницьких шанувальників зі своєю творчістю та "тарганами в голові"