28листопада2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Проєкт для дітей з інвалідністю набирає обертів (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Проєкт для дітей з інвалідністю набирає обертів (ФОТО)

001

Два місяці триває культурно-мистецький проєкт "ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія", що реалізує громадська організація "Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ" за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми "Культура без бар’єрів".

009

Його учасники мали змогу відвідати чимало цікавих майстеркласів та індивідуальних занять з акторської майстерності, ораторського мистецтва, журналістської майстерності, блогінгу; воркшопи з анімації, психотренінги, майстер-класи з операторської майстерності та ART-творчості.

Під час творчих групових майстеркласів з анімації діти познайомилися з різними техніками: пластиліновою, колажною, предметною, мальованою, мобільною (кишеньковою) анімацією тощо; розробили персонажів із набором реакцій, емоцій, стилю для мультфільму «Я мрію…», який створюється за проєктом і поширюватиметься засобами медійного простору з метою промоції дитячого інклюзивного аудіовізуального мистецтва в Україні.

002

Воркшопи з ART-творчості спрямовані на розвиток ініціативи, фантазії та креативності дітей в атмосфері естетичних переживань і захоплення, формування індивідуальності, подолання стресу й психотравми. За своєю суттю – це арттерапія, тобто лікування «мистецтвом», що має цілющі характеристики: хаос думок відступає, приходить гармонія психологічного стану. 

014"Завдяки нашому проєкту діти соціально вразливих категорій населення відкривають для себе нові форми творчої самореалізації, стають більш упевненими та відкритими суспільству. Тільки в роботі гуртом ми відчуваємо наші синергії та віримо в щасливе майбутнє кожного зі 120 дітей, які стали безпосередніми учасниками проєкту. Хай усі вони отримують радість від цих місяців спільної роботи та імпульс для свого подальшого розвитку", – зазначає керівниця проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

Нещодавно в рамках проєкту на базі кінотеатру/культурного кластеру «Краків» відбулися зйомки соціального дитячого ток-шоу «На шляху до Перемоги», у якому діти з інвалідністю виступили в ролі тележурналістів, а запрошеною гостею стала заслужена артистка України, відома акторка театру і кіно Олеся Жураківська. 

004

Зараз у дітей-учасників проєкту одночасно тривають репетиції та відбуваються зйомки дитячої пізнавальної культурно-мистецької телепрограми «Лялька-мотанка – сакральний оберіг українців» і пізнавально-розвивального відеоблогу «Поробка з коробки», а також звукозапис дитячої інформаційно-аналітичної радіопередачі соціального спрямування «Відповідально про важливе: Булінг». 

011У результаті реалізації проєкту буде створено п’ять різноманітних якісних конкурентоспроможних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою, що поширюватимуться засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет). Таким чином, діти можуть спробувати себе в різних ролях: телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів.

Команда проєкту вже розпочала підготовку до виставок кращих творчих робіт в оригінальних мистецьких техніках і фоторобіт, створених дітьми з інвалідністю під час проведення креативних майстеркласів за проєктом. 

Заходи відбуватимуться вже у серпні на локаціях партнерських організацій проєкту.

Фото: ГО «Веселка ТВ».