28листопада2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Оповідання молодого кропивницького письменника оживила співачка Даша Астаф’єва (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Оповідання молодого кропивницького письменника оживила співачка Даша Астаф’єва (ФОТО)

341253434 1029290134715488 3953243911107076754 n

Новий застосунок з аудіокнижками сучасних письменників та творів української класики з'явився в Україні.

Ініціаторка та засновниця проєкту UnderBooks – співачка Даша Астаф'єва, йдеться на vogue.ua. Твори для застосунку озвучили сама Даша, Даніела Заюшкіна, Тетяна Гончарова та інші відомі українці.

mycollages 1

"Я помітила, що на запитання "Що останнє ти читав з українського?" найчастіше не знаходять відповіді ті, хто віддають більшість вільного часу допомозі Україні. Ці люди волонтерять, працюють на нашу перемогу й узагалі не встигають прочитати щось, окрім стрічки новин. Тому ми з командою вирішили створити зручний застосунок із крутими українськими аудіокнижками — для вічно заклопотаних. Можна не відриватися від своїх справ — просто увімкни будь-яку книжку з UnderBooks і слухай класні твори наших письменників", – розповіла Даша Астаф'єва.

Робота над застосунком тривала рік.

За словами пані Астаф'євої,  процес озвучування захопив її повністю, хоча і виявився дуже непростим завданням.

"Я вже більше не співаю, але працювати зі звуком – моя постійна жага, я вирішила почати озвучувати книжки українців для українців. Проте озвучувати – це не зовсім вдалий термін, оживляти тексти – так мені більше подобається. Важливо, що ми не просто переносимо талановито написані історії на аудіодоріжки, ми наділяємо кожен твір своїми характерами та досвідом".

За словами Астаф'євої, кожен читець оживляв свої найулюбленіші тексти, озвучити як він чи вона давно мріяли. Сама Даша оживила добірку оповідань Кирила Поліщука "Пташиний цвинтар", а також кілька оповідань Назарія Занози.

Нині в застосунку доступні шість книжок. Серед них як класика — наприклад, один з найважливіших представників українського Розстріляного відродження Григорій Косинка, так і сучасні автори — вже згаданий Кирило Поліщук, Таня Поставна, Назарій Заноза й Катерина Липа.

Найближчим часом у застосунку з'явиться роман Валеріана Підмогильного "Місто", "Записки кирпатого Мефістофеля" Володимира Винниченка, "Миротворець" Любка Дереша і "Шедеври світової літератури" Михайла Бриниха.

Обкладинку для аудіокнижки "Пташиний цвинтар" створила художниця Саша Чічкан.

Застосунок доступний на iOS і скоро вийде для Android.

Місячна передплата коштує $9,99, на 6 місяців — $11,99.