13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Створили аудіовиставку історичних та козацьких пісень Кропивниччини (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Створили аудіовиставку історичних та козацьких пісень Кропивниччини (ФОТО)

364770695 684173450419296 5827178676143760983 n

Віртуальну аудіовиставку до Дня Незалежності України підготували фахівці Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського.

Створення подібної виставки стає вже доброю традицією, адже і минулого року музейники презентували подібний проєкт під назвою "Історичні та козацькі пісні Кропивниччини".

Автор виставки – співробітник музею, фольклорист Олександр Терещенко розмістив з десяток аудіозаписів вояцьких пісень, записаних в нашому регіоні у виконанні сільських мешканців, а також фольклорних гуртів "Гілка", "Дике Поле", фольклорного ансамблю Кропивницького музичного коледжу та інші.

"Стало гарним ритуалом у День Незалежності співати і слухати патріотичних пісень. А в нинішній ситуації чи не кожна народна пісня сприймається як прояв патріотизму, уособлення національної ідеї. Хоча патріотизм у ширшому сенсі, мабуть, завжди охоплював не тільки героїчну, а й ліричну складову (як вчили у школі: є велика й мала батьківщина – але додам: "мала" ніяк не менше великої…), – зазначає автор виставки.

Презентували цьогорічний проєкт в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Д.Чижевського під виступи гурту «Млиночок», який виконав пісні, як представлені, так і не представлені у виставці.

Ознайомитися з аудіовиставкою можна на сайті музею за посиланням http://szymanowski-museum.com.ua/.../virtualna-vystavka...

Читайте також: Символи української музики: у кропивницькій книгозбірні лунали козацькі та чумацькі пісні