30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кропивничан запрошують до театральної ходи на підтримку міжнародного фестивалю, що пройде у Херсоні (ФОТО, ВІДЕО)

КУЛЬТУРА

Кропивничан запрошують до театральної ходи на підтримку міжнародного фестивалю, що пройде у Херсоні (ФОТО, ВІДЕО)

601fb053c984f883

Актори театру імені Марка Кропивницького на Театральній площі у Кропивницькому влаштували акцію на підтримку міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії", який організовує Херсонський театр у своєму місті.

Вирішили підтримати колег з поверненням театру додому і проведення фестивалю в Херсоні, інформує Суспільне.

"Ми раді, що ви повернулись додому і проводите 25-й міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії". Ми віримо, що в наступному році приїдемо до вас в український вільний Херсон", – говорить актор Олександр Ярошенко.

Режисер-постановник кропивницького театру Сергій Курчев розповів, всі театри України долучились до підтримки херсонських колег.

Президент фестивалю – директор Херсонського обласного театру імені Куліша Олександр Книга розповів, торік через повномасштабне вторгнення Росії фестиваль вперше проводили дистанційно, не у Херсоні. Його перенесли у Львів.

"Народили його наші знамениті "Таврійські ігри", які були у місті Каховка. За всі ці роки фестиваль не зупинявсь, ми навіть під час коронавірусу придумали, що якщо не можемо грати у залах, то вийдемо на вулиці, ми грали вистави в нашому театральному дворику. Коли почалася війна, і я вирвався з окупації, теж вирішив проводити фестиваль. Ми сьогодні вдома, і фестиваль іде під цим девізом".

Зазвичай фестиваль розпочинався карнавальною ходою. У Херсоні її не буде, тому організатори фестивалю запрошують своїх колег зробити це в інших містах.

Фестиваль у Херсоні стартує сьогодні, 8 вересня. Крім Херсона, вистави покажуть на своїх сценах 69 театрів-учасників.