28листопада2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Багатопрофільну кімнату для дітей відкрили у кропивницькому фтизіопульмонологічному медцентрі (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Багатопрофільну кімнату для дітей відкрили у кропивницькому фтизіопульмонологічному медцентрі (ФОТО)

380623648 707365641425592 897674683740321093 n

У Кіровоградському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі відкрили багатопрофільну ресурсну кімнату для дітей та підлітків, які перебувають на лікування у закладі.

Презентували реалізований проєкт 21 вересня, розповіла директорка центру Галина Горенко.

«Час перебування дітей на стаціонарному лікуванні від туберкульозу може сягати від 2 тижнів до декількох місяців. Батьки не завжди можуть регулярно відвідувати своїх дітей, тому для покращення психоемоційного стану наших маленьких пацієнтів створили ресурсну кімнату. У ній з дітьми працюватиме психолог та вихователь. Це стосується і амбулаторного лікування, дітей запрошуватимуть на заняття. Також це дасть змогу підліткам не відставати від шкільної програми, у багатопрофільному просторі ми забезпечуємо дистанційний навчально-освітній процес», – зазначила Галина Горенко.

Проєкт реалізувала благодійна організація «TBPeopleUkraine» у рамках Проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується РАТН.

«Обласна рада та депутатський корпус вдячні нашим партнерам за постійну підтримку обласного закладу. Міжнародна організація PATH забезпечила медичний центр також портативним рентгенапаратом, пересувним флюорографом, автомобілем для проведення виїзних обстежень. І, звісно, це дає свої результати у вчасному діагностуванні захворювань, а відтак і ефективному лікуванні», – зауважив заступник голови обласної ради Юрій Семенюк.

І додав, що це не перша така допомога.