28листопада2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Незламна Україна: у кропивницькому літературному музеї вшанували козаків та сучасних захисників держави (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Незламна Україна: у кропивницькому літературному музеї вшанували козаків та сучасних захисників держави (ФОТО)

4

У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького провели пісенно-поетичну зустріч «Незламна Україна» з поетом, композитором, бардом Віктором Коваленком, присвячену Дню козацтва та Дню захисників і захисниць України.

З вітальним словом до гостей заходу звернулася науковиця музею Наталія Мельниченко, яка зауважила, що День українського козацтва не випадково  співпадає зі святом Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки козаків. У перший день жовтня відзначається також свято захисників та захисниць України. Вони продовжують славні традиції наших предків, боронять державу від російського агресора і віддають своє життя заради вільної і незалежної Батьківщини.

У цей день у будинку Тобілевичів лунала патріотична пісня незламної України у виконанні відомого на Кіровоградщині співака, барда, композитора, члена Всеукраїнської асоціації авторської пісні та співаної поезії Віктора Коваленка – переселенця з міста Баштанка Миколаївської області. 

2

Віктор Георгійович розповів про свою волонтерську діяльність і пов’язані з цим поїздки до наших захисників, зокрема до хлопців з Кропивницького полку, а також продемонстрував світлини та відеоролики. Особливо вразили здобувачів освіти Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі кадри зруйнованого міста Баштанка.

Успіх у присутніх мала нова авторська пісня Віктора Коваленка «Звернення до москалів».

Чимало добрих слів на адресу пана Віктора прозвучало від викладачки іноземних мов Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі Олени Дзензури.

Зустріч завершилася на високій патріотичній ноті – виконанням всіма учасниками гімну України.      

Тетяна Ревва,

науковиця музею