27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА До Дня Польщі у Кропивницькому відзначили 105-у річницю її незалежності (ФОТО)

КУЛЬТУРА

До Дня Польщі у Кропивницькому відзначили 105-у річницю її незалежності (ФОТО)

401844480 740018488160307 1765640010371776824 n

Заходи, присвячені 105-й річниці незалежності Польщі, провели в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського.

Відзначення провели в рамках проєкту «За Незалежність – продовження», повідомили в обласній раді.

У ньому взяли участь учні Польської суботньої школи при Об’єднання поляків «Полонія» ім. К. Шимановського: декламація ними віршів створила особливу атмосферу теплоти та взаєморозуміння. Музична складова свята була покладена на плечі талановитих учнів музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса, які виконали твори польських композиторів. Їхні виступи додали святковому заходу неповторності і виразності.

Проєкт «Польща очима дітей з Кропивницького» познайомив з унікальними малюнками, створеними юними містянами. Відвідувачі мали змогу поглибити своє розуміння польської культури через погляд молодого покоління. Експозиція «Музикою боролися за незалежність» розповіла про польських композиторів ХІХ-ХХ століть, які народилися на теренах України. Плакати з інформацією про їхню творчість та внесок в музичний світ підкреслили важливість польсько-українських взаємин.

До уваги відвідувачів була представлена книжкова виставка творів сучасних польських письменників та художня література для дітей мовою оригіналу, отримана в рамках проєкту «Польська полиця».

Серед особливих гостей святкування були представники громадської організації «Єдина родина кропивничан», яка об’єднує вдів та матерів військових, загиблих у війні з Росією. Її голова Олена Степанок та член цієї організації Людмила Шибіста в палкій промові наголошували на важливості польсько-української солідарності.

Частування смачним рогаликами як знайомство з польською кулінарною спадщиною було приємним додатком до свята. Всі учасники та гості могли насолодитися смаколиками, які традиційно випікають на честь Дня Святого Мартина, що відзначається 11 листопада.

Відзначення головного державного свята Польщі має важливе значення як для поляків, так і для українців, адже сприяє зміцненню культурних, історичних та духовних зв’язків між двома державами.