23липня2024

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА До 70-річчя митця в Музеї мистецтв презентували персональну виставку (ФОТО)

КУЛЬТУРА

До 70-річчя митця в Музеї мистецтв презентували персональну виставку (ФОТО)

413870720 764470212381801 4590537015219636509 n

До 70-річчя митця в Музеї мистецтв презентували персональну виставку знаного українського художника, кропивничанина Ігоря Смичека. 

Одним із подарунків художнику на ювілей став каталог-буклет його робіт «Таємниця», виданий за підтримки Кіровоградської обласної ради.

Перший заступник голови облради Юрій Семенюк та заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Юрій Миколаєнко привітали художника та вручили ювіляру Почесну грамоту Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради.

413888759 764470292381793 8902527271784654918 n

«Вчергове Музей мистецтв став майданчиком, на якому в такий важкий для нашої держави час ми можемо побачити, що наша область має велику кількість потужних діячів мистецтва, – зазначив Юрій Семенюк. – Завдяки обласній програмі з’явилось видання, за допомогою якого Ігор Володимирович зможе донести свої роботи до більш широкого кола глядачів. Роботи Ігоря Володимировича дуже яскраві, колоритні, вони надихають на роздуми. Особисто для мене важливо, що я можу побачити ці картини в оригіналі».

Звертаючись до гостей виставки, Ігор Смичек відзначив роль мистецтва у війні України за Незалежність: «Незважаючи ні на що, культура працює, ми не здаємось. Завдяки цьому загарбникам не вдається завоювати наші душі, нашу культуру і наше мистецтво. Найвища подяка нашій культурі зараз – допомагати державі відстоювати своє право на існування».

В експозиції виставки «Таємниця» представлено 97 робіт – художня книжкова ілюстрація, графіка та живопис. Як зазначають в Музеї мистецтв, презентована виставка демонструє багатогранність митця, оскільки тут представлено сільські, урбаністичні і космічні пейзажі, натюрморти, портрети людей, побутові сцени тощо.

Роботи художника зберігаються в українських музейних зібраннях та приватних колекціях Молдови, Болгарії, України, Німеччини, Ізраїлю, Японії та США.

Довідково: Ігор Володимирович Смичек – член Національної спілки художників України та Національної спілки театральних діячів України, лауреат обласної премії в галузі образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна. У Кіровограді перша персональна виставка Ігоря Смичека відбулась ще в 1982 році.

Окрім написаних протягом свого життя сотень картин, Ігор Володимирович проілюстрував понад 30 книг, також він є автором емблеми Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та одним з ініціаторів перейменування Кіровограда на Кропивницький.